“EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde halkımızın huzur ve güvenliğine yönelik başta uyuşturucu madde suçları olmak üzere uyuşturucu madde kullanımı ve izleyen süreçte gelişen uyuşturucu bağımlılığının önlenmesine yönelik Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM (Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi) Görevlilerimiz tarafından eğitim, bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmektedir.

Tüm ülkemiz ve ilimiz genelinde de; uygulanmakta olan En İyi Narkotik Polisi Anne projesi amaç ve hedefleri doğrultusunda uyuşturucuyla mücadelede anneler ve anne adayı kadınlara yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarını yürütülmektedir. Proje ile uyuşturucu madde kullanımının henüz başlamadan önüne geçmek, uyuşturucu madde kullanmış henüz bağımlı olmamış bireyleri tespit edebilmek hedefleri kapsamında, annelerin bilinç ve farkındalıklarının artırılarak uyuşturucu madde kullanımının önleyebileceği değerlendirilmektedir. Bu alanda oluşturulacak toplumsal bilinç ve katılım ile sağlıklı ve güvenli yarınlar hedeflenmektedir.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce “Tüm Ülke çocuklarını kendi çocukları olarak gören” bir anlayışla uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele çalışmaları yürütülerek proje amaç ve hedefleri doğrultusunda; kurumlar arasa iş birliği çalışmaları yürütülmekte olup destek ve katılımları ile önleme, bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülmektedir.

Bu amaç ve hedef doğrultusunda; Raif Dinçkök Kültür Merkezinde düzenlenen sanat etkinliğinde; İl Emniyet Müdürlüğümüz, Yalova Belediye Başkanlığı, Atakent Türk Sanat Musiki Korosu Başkanlığı destek ve katılımları ile Narko Nokta Standı kurularak sanatsever vatandaşlarımıza Narkoanne ve Narkorehber El Broşürleri dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Kültür-Sanat Etkinliği öncesinde; Atakent Türk Sanat Musiki Korosu Başkanlığı üyelerin taşıdığı En İyi Narkotik Polisi Anne Proje Pankartı ile sahneye çıkılarak sanatseverlerin gösterimine sunularak farkındalık mesajı verilmiştir. Sanatseverlere hitaben uyuşturucu madde kullanımı ve izleyen süreçte gelişen madde bağımlılığı ile mücadelede annenin önemine dikkat çekilmiş hitamında sanatseverlerin toplu olarak katılımları ile En İyi Narkotik Polisi Anne sloganı haykırılmıştır. Farklı ortam ve alanlarda gerçekleştirilen Narkonokta ve Narkoanne önleme, bilgilendirme ve farkındalık faaliyetlerimiz kapsamında; 1500 Vatandaşımıza ulaşılmıştır.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, çocuk ve gençliğin sağlıklı geleceğine dair uyuşturucu madde suçları başta olmak üzere uyuşturucu maddeler bağımlılığın önlenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.