ENGELSİZ KAFE’DE DUYGULARA DOKUNAN SERGİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, toplumun farklı kesimlerini bir araya getiren ve engelli bireylerin sanatsal yeteneklerini ön plana çıkaran “Anne ve Çocuk Karma Sergisi”nin ikinci yılını kutladı.

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği’nin düzenlediği sergi, özel çocukların anneleri tarafından yapılan epoksi sanatı eserleri ve özel bireylerin el emeği ürünlerini sergiledi. Yalova Belediyesi Engelsiz Kafe’de gerçekleşen etkinlik, sevgi ve emeğin birleştiği başarı hikayelerine ev sahipliği yaptı.

Başkan Gürel, sergiyi ziyaret ederek eserleri tek tek inceledi ve katılımcıları tebrik etti. Serginin her bir eserinde sevgi ve emeğin izlerini gördüğünü belirten Gürel, “Bu sergi, sevgi ve emekle yapılan her işin nasıl başarıya ulaşabileceğini gözler önüne seriyor. Yeni Yaşam Engelliler Derneği ve üyelerini, topluma bu değerli katkılarından dolayı kutluyorum” dedi. Sergi, engelli bireylerin toplum içindeki yerini güçlendirmek ve onların yeteneklerini takdir etmek adına önemli bir adım olarak görülüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.