ERMAN VE AKİF PARKININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

2010 Yılında elim bir trafik kazası sonucu birer gün arayla hayatlarını kaybeden Yalovaspor taraftar grubu liderleri Erman Kurtul ve Akif Varış’ın isimleri Yalova’da bir parkta yaşayacak.

 

Mihenk Sokak (BadGodesberg Parkı) üzerinde bulunan parkta isimleri yaşatılacak olan Erman Kurtul ve Akif Varış’ın isimlerinin verildiği parkın açılışı geçtiğimiz Pazar günü yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Açılışta rahmetli Erman ve Akif’in yakınları, sevenleri, Yalovaspor taraftar grupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Duygu dolu anların yaşandığı parkın açılışında bir konuşma yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Bugün hepimiz duygusal bir gün yaşıyoruz. Aslında fazla söylenecek sözde yok. İki Yalovaspor sevdalısı olan kardeşlerimiz Erman ve Akif’i bundan 8 yıl önce kaybettik. Vefa duygusunu bizlere yaşatan bu kentin takımına sahip çıkan Yalovapor taraftarı olan bu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu parkın isminin verilmesi Yalova Belediyesi olarak olarak bizler sadece bir aracıyız. Taraftarlarımızdan bir istek ve öneri geldi. Bizde yapmış oldukları istekleri karşılıksız bırakamazdık. Böyle konularda da özel bir duyarlılığım var. İki babamızda burada, onlarda benim dostum arkadaşım. Onların evlatları da benim evladım. Onların taşımış olduğu bu ağır yükü ve duyguları bende taşıyorum. Onların acısı benimde acım. Ama bu iki kardeşimizin isimlerinin burada bu parkta yaşayacak olması acılarını bir nebze olsun hafifleteceğini düşünüyorum. İki kardeşimizde nurlar içinde yatsın ve mekânları cennet olsun” dedi.

 

 

Başkan Salman’ın konuşmasının ardından Erman Kurtul’un Babası Zeki Kurtul ise; “ Bu parkın açılışında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Vefa Salman olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Sizlerin ve taraftarlarımızın sayesinde Erman ve Akif’in isimleri burada yaşayacak. Emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.