GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ’NİN İL FİNALİ YAPILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği tarafından yürütülen Genç Türkiye Kongresi’nin il finali, 30 liseden 300 öğrencinin katılımı ile Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Genç Türkiye Kongresi’nin il finali gerçekleştirildi. Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde yapılan final programına 30 liseden 300 öğrenci katıldı.  Genç Türkiye Kongresi ile toplumun önemli meseleleri ve çözüm bekleyen sorunları hakkında fikirlerini ortaya koymak isteyen gençler bir araya gelerek, hem düşündüler hem de konuştular. Gençler konularında yetkin ve donanımlı kişilerin nezaretinde birçok konuyu müzakere ettiler. 81 ilde yapılan değerlendirmeler neticesinde belirlenen gençler İstanbul’da yapılacak final programına katılmaya hak kazanacaklar.

Farklı bakış açılarını tanıdılar

Genç Türkiye Kongresi ile ilgili konuşan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Liseli gençlerimize yönelik düzenlemiş olduğumuz Genç Türkiye Kongresi ile gençler fikirlerini çekinmeden ifade ederek, yaşıtlarıyla seviyeli tartışmalar yapma imkanı buldular. Bu organizasyon gençlerin farklı bakış açılarını tanıdığı, birlikte düşünme, müzakere etme ve ortak bir fikre ulaşma yollarını öğrendiği samimi ve nitelikli bir gençlik platformu oldu. Fikirlerini ortaya koyan gençlerimize alanında yetkin kişiler danışmanlık ettiler. Gençlerimize ve destek verenlere teşekkürlerimizi sunarım” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.