GÖRÜŞLERİM

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

HERSEK YAĞLI GÜREŞLERİ

 

Yalova Altınova belediyesi tarafından muhteşem bir organizasyonla ilki gerçekleştirilen Hersek Yağlı Güreşleri bu yılda ikincisi 25 Nisanda yapılacak. Geleneksel hale geleceğine inandığımız Hersek Yağlı güreşlerine geçen yıldan daha fazla katılımcı bekleniyor. Kültürlerimizi yaşatmak için sarf ettiği gayretten dolayı Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı kutluyorum.

 

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 171. YILI KUTLU OLSUN

 

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yılı Tüm yurtta olduğu gibi Yalova’da da törenlerle kutlandı. Türk Polisi ülkesi ve milleti ile bölünme bütünlüğüne yönelebilecek her türlü tehdit, tehlike ve saldırının önüne geçilebilmesi, emniyet ve asayişin korunabilmesi için canı pahasına her türlü mücadeleyi dün olduğu gibi bugün ve yarında aynı duyarlılıkla sürdürme azim ve kararlılığı içerisinde olduğunu net olarak görebiliyoruz. Polisin olmadığı yerde asayiş, asayişin olmadığı yerde adalet olmaz. Büyük bir titizlikle görevlerini yapan fedakâr polisimizin nice 171 yıllara başarılarla ulaşmasını dileyerek Bayramlarını kutlarken vazife uğruna canlarını hiçe sayan ve bu uğurda şehit olan polislerimizi minnetle anıyoruz. Ruhlar Şad Olsun.

 

ZORUNLU BİREYSEL EMEKLİLİK SİGORTASI

 

Herkes gelirlerinin bir kısmını tasarruf etmek ister. Bireysel emeklilik sigortası güzel bir şey ama gel gör ki cebinde parası olmayan, çocuklarına okula giderken harçlık dahi veremeyen onları yarı aç yarı tok okula gönderen ailelerin çoğunlukta olduğu ülkemizde birde zorunlu Bireysel emeklilik sigortasını devreye sokmak millete ölün artık sizlere yaşam hakkı yok demektir.  Giderleri her gün artan fakat gelirleri artmayan vatandaş ve işleri bir türlü açılmayan esnaf borcunu ödeyemeyince alacaklı taraf icra yolunu tutmakta. Ülkemizde ortalama üç kişiden birinin icralık olduğu düşünülürse Zorunlu Bireysel Emeklilik Sigortası ile üç kişiden ikisinin icralık olacağını düşünmek için müneccim olmaya gerek yok.  Küçük bir icra olayı anlatayım; İşleri bozulan küçük bir esnafımızın 20 yaşındaki eli ayağı olan otomobiline bir devlet kurumu olan SGK icra yoluyla el koyuyor. Buraya kadar her şey normal ama otomobil icra yoluyla bir tamir parası bile olmayacak sekizyüzelli liraya satılıyor. Satış bedeli icra masraflarını karşılamadığı için borçtan eksilme olmadığı gibi bir de masraflar ekleniyor. Vatandaş arabasının gittiğine mi üzülsün, borcunun arttığına mı, siz karar verin.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.