Harputoğlu: Tek Çare İslam Birliği

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Saadet Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanlığı Divan Toplantısını İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle ve Köy Başkanlarının katımı ile gerçekleştirildi. Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN konulu bir sinevizyon ile başlayan toplantı duygu dolu anlar yaşandı Merhum Erbakan’ın Milli Görüş yemini ettirdiği sahnede ayağa kalkan Saadet Partililer göz yaşlarıyla Milli Görüş yemini ettiler. Sinevizyonun ardından Saadet Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanı Necmettin HARPUTOĞLU bir açılış konuşması yaptı. Konuşmasına Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan’ı ve önceki gün idam edilen Bangladeş Cemati Islâmiye Liderlerinden Abdülkadir Mollayı ve Tüm Islam Şehidlerini anarak başladı.
Harputoğlu “Cemaati İslami Hareketinin Genel Sekreteri Abdülkadir Molla Bangladeş’in kukla hükümeti tarafından idam edilmiştir. Bu idam Allah’a, Peygamberine ve ahiret gününe inanan her Müslüman’ın nezdinde bir şehadettir. Biz, Allah’a, Peygamberine ve Ahiret gününe inanan Müslümanlar olarak öncelikle Abdülkadir Molla’nın şehadetini tebrik ediyorum.

saadet-partisi-web6
Kukla Bangladeş Hükümetinin Cemaat-i İslami’nin önderlerine ve Müslüman halka karşı uyguladığı insanlık dışı tutumu şiddetle lanetliyorum. Bangladeş’te bu infaz gerçekleşirken Türkiye’nin etkisiz açıklamalar yapması kabul edilemez. Sayın Başbakan’a ve Sayın Dışişleri Bakanı’na düşen bundan sonraki süreçte Bangladeş Hükümetine karşı daha net ve sert adımlar atarak ülkemizin ve halkımızın onurunu çiğnetmemelidirler. Bangladeş Elçisi sabahı beklemeden pervaneli bir kargo uçağı ile derhal sınır dışı edilmelidir.  Her platformda Bangladeş Hükümetini yalnız bırakacak adımlar atılmalıdır.  Hiçbir zaman şiddet olaylarına karışmamış olan Cemaat-i İslami’nin lider kadrosu tüm İslam Ülkelerinde Müslümanlar tarafından yakından tanınmakta ve sevilmekte iken bu insanlara karşı yürütülen kıyıma en sert tepkiler gösterilmelidir. Ancak İslam alemine yapılan saldırılar bunlarla kalmıyor.  Şu anda Orta Afrika Cumhuriyetinde yaşanan bir işgal süreci var.  Bu ülkenin Müslümanlar tarafından yönetilmesini hazmedemeyen emperyalist güçler önce çatışma ortamı tezgâhladılar ve akabinde de kendi askerlerini bu ülke topraklarına soktular. Elbette emperyalistlerin gayesi barışı tesis etmek değil, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin yer altı zenginliklerini ve insan gücünü sömürmektir. Bu ülkeye Fransa’nın müdahalesini de şiddetle kınıyoruz.

Şimdi bütün bu olayları gözden geçirdiğimizde tüm İslam Coğrafyasında bir yangın olduğunu görüyoruz. Arakan, Bangladeş, Afganistan, Pakistan, Irak, Suriye, Filistin, Mısır, Yemen, Lübnan, Suriye, Libya, Mali, Orta Afrika Cumhuriyeti ..İşgaller, darbeler, tutuklamalar,  yargısız infazlar, çatışmalar, akan kan ve dökülen gözyaşı.  Sivil toplum kuruluşlarının protestoları, telinler, lanetler, kınamalar.. Netice değişmiyor. Yapılması gereken bir an evvel birleşik bir savunma gücü olan İSLAM  BİRLİĞİ’nin kurulmasıdır. Saadet Partisi mensupları olarak bizler her zaman söylediğimiz gibi İhtiyacı olan İslam Ülkelerine gıda yardımı ilaç yardımı mutlaka yapmalıyız ama bu yardımları yapmak sadece komalık hastaya pansuman yapmak gibidir. Asıl mesele bu yaranın kapanmasıdır. İşte bu yara ancak ve ancak İSLAM BİRLİĞİ’nin kurulması ile olur bu da ancak Milli Görüş ile ve onun tek temsilcisi olan Saadet Partisi’ni iktidara getirmekle olur bizler dün olduğu gibi bu gün de çalışmalarımıza en üstün gayret ile devam edeceğiz ve Islam aleminin göz yaşlarının dinmesi için mücadelemize takatimizin sonuna kadar devam edeceğiz”dedi. Konuşmanın ardından mahalle başkanları mahallelerinde yaptıkları çalışmalar hakkında raporlarını sundular. Birim başkanları da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Toplantının kapanış konuşmasını yapan Teşkilat Başkanı Mehmet Emin Vural teşkilatın genel durumu hakkında bir bilgilendirmede bulundu ardından mahalle başkanlarının görevleri konulu bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı okunan ASR Suresinin ardından nihayete erdi.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.