HASTANE YANGININDAN 61 HASTA TAHLİYE EDİLDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Bu gece saat 02:00 civarlarında Fevzi Çakmak Mahallesi’nde faaliyet gösteren Özel Yalova Uzmanlar Hastanesi’nde bir makinede bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.

Makinadan başlayan yangın, oda içinde bulunan birçok eşyayı da tutuşturarak alevlerin büyümesine sebep oldu. Hastanenin elektrik kablolarının yanması sonucu duman içinde kalmasının ardından başta Yalova İtfaiyesine, Güvenlik Güçlerine ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri çıkan yangına müdahale ederken, sağlık ekipleri ve güvenlik güçleri de tek tek odalara girerek farklı birimlerde yatan ve tedavi gören 61 hastayı olay yerine gelen ambulanslar ile başta Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile diğer özel hastanelere taşıdı. Özel Yalova Uzmanlar Hastanesinde tahliye çalışmaları sürerken olay yerine başta Yalova Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray ve diğer yetkililer geldi.

Yetkililerin koordinasyonunda yapılan hasta tahliyesi sonrası yoğun bakımda, doğum bölümünde ve diğer branşlarda yatan 61 hasta yara almadan başka hastanelere nakledildi. Yetkililerden alınan ilk bilgilere göre Özel Yalova Uzmanlar Hastanesinde çıkan yangında ölen ve yaralanan olmadı.

SIKINTILI BİR DURUM YOK

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, yangın nedeniyle sıkıntılı bir durumun yaşanmadığını dile getirdi. Yangının 5 metrekarelik bir odada meydana geldiğini ifade eden Tutuk, “Yangına anında müdahale edildi, duman tahliyesi yapıldı. Şu anda tehlike arz eden bir durum yok ve yangından etkilenen kimse de yok. 61 hasta hastanelere sevk edilmiştir” dedi. Yetkililer, duman tahliyesinin ardından yangının çıkış nedenini detaylı bir şekilde inceledi.

#yalova #kaza #itfaiye #yangın #polis #sağlıkbakanlığı @saglikbakanligi @ozelyalovahastanesi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.