HEDEF 1000 BURS PROJESİNE YOĞUN İLGİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ak Parti Yalova İl Başkanı Muğlim BAĞATAR tarafından organize edilen burs projesinin kura çekilişi yapıldı. Çekilişe ilginin çok yoğun olduğu ve salondaki kalabalığın dışarıya kadar taştığı gözlemlendi.


Noter huzurunda yapılan çekilişte toplam başvuru yapan 1871 kişiden 1000 kişiye aylık 400 TL olmak üzere 10 ay süresince burs verilecek. Türkiye’mizin geleceği olan genç kardeşlerimize destek vermek maksadıyla bu projeyi yaptıklarını belirten MUĞLİM BAĞATAR tüm öğrencilerimize başarılar diledi.


Kura çekilişine üniversite öğrencisi abisine destek vermek için ailesiyle birlikte salonda bulunan altıncı sınıf öğrencisi Aytuğ Yılmaz’ın çekilişi yapmasıyla başlandı. Gençlerin ve ailelerinin heyecanla takip ettiği çekiliş yaklaşık 2,5 saat sürdü. Ailelerin yakından takip ettiği kura çekimi esnasında duygusal anlar yaşandı.


Muğlim BAĞATAR: ” Amacımız başvuruda bulunan fakat kurada çıkmayan diğer arkadaşlarımıza da önümüzdeki süreçte destek verebilmekti. Bu projeyi yaparken herhangi bir yanlış anlaşılma olmaması ve bursların eşit şekilde dağıtılması için kesinlikle kimseden nakit para yardımı kabul etmedik. Sadece destek vermek İsteyen iş insanlarımızı, hayırseverlerimizi ziyaret ederek onların desteklerini topladık ve öğrencilerimizle buluşturduk, burslar direk hayırseverler tarafından öğrencilerimizin hesabına yatırılacaktır” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.