HEMŞİRELER HAFTASI KUTLAMALARI YALOVA’DA COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 12-18 Mayıs tarihleri arasında Hemşireler Haftası’nı coşkuyla kutladı.

“Hemşirelerimiz Geleceğimizdir” temasıyla düzenlenen program, önemli konuşmacıların katılımıyla gerçekleşti.

Programa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Karakuş, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Yıldız, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rabia Hacıhasanoğlu Aşılar, öğretim üyeleri, hemşireler ve hemşirelik öğrencileri katıldı.

Açılış konuşmalarında “Hemşire” kelimesinin anlamına vurgu yapıldı ve hemşirelerin toplum için ne kadar önemli olduğu vurgulandı. Ardından, hemşirelik alanında deneyimli konuşmacılar tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Hemşire Sıdıka Karabıyık, hemşireliğin tarihçesini anlattı. Hemşire Şenay Turaç İnce, günümüzdeki hemşirelik uygulamalarını ele aldı. Hemşire Oktay Uysal, hemşireliğin geleceği hakkında bilgi verdi. Yalova Üniversitesi Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Şeyda Can ise yurt dışındaki hemşirelik deneyimlerini Finlandiya örneği üzerinden paylaştı. Ayrıca, “Tarihten Bu Güne Hemşire Kıyafetleri” başlıklı mini sunum da ilgiyle izlendi.

Program sonunda konuşmacılara ve emekli olan hemşirelere teşekkür belgeleri takdim edildi. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları tarafından müzik dinletisiyle etkinlik sonlandırıldı. Hemşirelerimizin özverili çalışmalarını bir kez daha takdir ediyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.