İBRAHİM MÜTEFERRİKA KÜLTÜR SANAT SEZONU PROF.DR. İLBER ORTAYLI KONFERANSI İLE BAŞLADI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, 2022-2023 “Gelenekten Geleceğe İbrahim Müteferrika Kültür Sanat Sezonunu” geçtiğimiz Cumartesi günü Prof. Dr. İlber Ortaylı ile açtı.

Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuk olduğu ‘Türklerin Tarihi’ isimli konferansa Yalovalılar yoğun ilgi gösterdi. Prof.Dr. Ortaylı’nın verdiği konferansı Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Şahin Tutuk, Yalova AK Parti Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü ve çok sayıda vatandaş izledi.

Prof.Dr. Ortaylı’ya Yalova Kağıdı Hediye Edildi

İlk olarak Prof.Dr. Ortaylı’yı makamında ağırlayan Başkan Vekili Tutuk, Yalova Kağıt Müzesi’nde el yapımıyla üretilen isminin yazılı olduğu Yalova Kağıdını Ortaylı’ya takdim etti. Ardından Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan konferansa geçen Başkan Vekili Tutuk ve Prof.Dr. Ortaylı burada yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Başkan Vekili Tutuk ‘Sayın Ortaylı’ya Teşekkür Ederim’

Kültür- Sanat Sezonun açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Vekili Tutuk, katılımından dolayı Ortaylı’ya teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti; “Öncelikle 2022-2023 İbrahim Müteferrika Kültür Sezonumuz hepimize hayırlı uğurlu olsun. Kültür Sanat Sezonumuza ilk Türk matbaasının kurucusu İbrahim Müteferrika ismini verirken amacımız gelenekten geleceğe bir köprü kurmaktı. Bu sezonu planlarken en büyük motivasyonumuz gençlerin bu büyük isimlerle buluşması onların hayatlarını ve fikirlerini tanımasıdır. 2022-2023 İbrahim Müteferrika Kültür-Sanat sezonunda çocuk oyunlarından konferanslara, tiyatrodan konserlere, sinemadan edebiyata, tarihten bilime kadar pek çok alanda etkinliklerle karşınızda olacağız. Kültür- Sanat sezonumuz açılışına bizleri kırmayıp şehrimize gelen ve bizleri onurlandıran Prof.Dr. İlber Ortay’lı ya hocamıza teşekkür ederim.”

Kültür- Sanat Sezonunun ilk etkinliğini gerçekleştiren Prof.Dr. İlber Ortaylı Türklerin tarihi isimli konferansında Türk Matbaacılığı, Türk ve Türk Dili hakkında açıklamalarda bulundu. Gecenin sonunda Ortaylı’ya Belediye Başkan Vekili Tutuk katılımından dolayı çiçek ve plaket takdim etti. Program toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.