İHTİYAÇ SAHİPLERİNE PTT ELİYLE KÖMÜR YARDIMI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ile PTT arasında imzalanan protokol kapsamında, SYDV tarafından belirlenen muhtaç ailelere yapılan kömür yardımının dağıtımı pilot olarak Yalova’da başladı.

Altınova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, ilçede yardıma muhtaç hak sahibi ailelere kömür dağıtımına kış mevsiminden önce başlandı. Altınova SYDV Müdürü Ufuk Kocatepe ile Altınova PTT Müdürü Bayram Tan birlikte kömür dağıtımını birlikte gerçekleştirdiler. PTT tarafından, belirlenen ailelerin adreslerine teslim edilecek olan torbalanmış kömürler sayesinde yardıma muhtaç aileler kışı daha rahat geçirecekler.

YALOVA, PİLOT BÖLGE

Konuyla ilgili bilgi veren Altınova SYDV Müdürü Ufuk Kocatepe, “Devletimizin en büyük sosyal projelerinden olan ‘Muhtaç Ailelere Isınma Amaçlı Kömür Yardımı Yapılması’ uygulamasında yeni bir sürece girildi. 2019 yılından itibaren; Hazine ve Maliye Bakanlığı, TKİ, PTT ve Vakıfların işbirliği ile kömürlerin ailelerin adreslerine kadar PTT tarafından taşınması projesi hayata geçirilmiştir. Bu kapsamında pilot uygulama bölgesi seçilen Yalova ilimiz genelinde teslimatlara başlandı” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.