İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HALİL İBRAHİM AKMEŞE’NİN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YIL SONU MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.


Akmeşe mesajında; “Mevcut çalışmalarımıza yenilerini eklediğimiz, yeni ve farklı eğitim faaliyetleriyle birçok başarı elde ettiğimiz bir eğitim öğretim yılını daha 56.304 öğrencimiz ve 3.986 öğretmenimizle birlikte tamamladık.

İlk ders zilinin çalmasıyla el ve gönül birliğiyle başladığımız bu eğitim öğretim yılı birçok projeye imza atmanın yanında milletçe büyük bir üzüntü de yaşadık. 6 Şubat’ta meydana gelen ve hepimizi sarsan depremlerin ardından oradaki vatandaşlarımızın yanında olmak için el ele verdik. Eğitime destek olmak adına birçok gönüllü öğretmenimizle deprem bölgesinde çocuklarımıza hem eğitim desteği hem de psikososyal destek verdik.

Bunların yanında bizleri gururlandıran başarılar da elde ettik. Teknofest başvuru sayımızı 98’den 685’a çıkararak büyük bir atılım gerçekleştirdik. Bu sene ilk defa dört okulumuz Teknofest İstanbul finaline katılmayı başardı. İnanıyoruz ki önümüzdeki yıllarda bu sayı daha da artacaktır. TÜBİTAK projelerindeki yüksek katılım ile ortaokul araştırma proje yarışması finalinde alınan 3.’lük derecesi ve spor müsabakalarında aldığımız ulusal şampiyonlukların yanında Erasmus+ ve eTwinning projeleriyle de çocuklarımız hem kendi kültürlerini hem farklı kültürleri tanıma fırsatı buldu. Ayrıca Yalova Çocuk Oyunları Şenliğiyle çocuklarımız eğlenceli bir şekilde sportif faaliyetlerin içinde bulundular.


Bunların yanı sıra okullarımızın fiziksel donanımından eğitsel ihtiyaçlarına kadar birçok konuda eksiklerini gidermek için de el ele verdik. Yeni açılan dört kurumumuzun yanında yapım projeleri devam eden on üç okulumuz bulunuyor. Ayrıca mesleki eğitim alan öğrencilerimizin staj ve istihdamlarına destek olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz iş birlikleriyle onların geleceğine katkı sağlamak için adımlar attık.

Yeni eğitim öğretim yılında daha çok fikre ve ürüne ulaşabilmemiz dileğiyle uzun soluklu bir senenin sonunda bu süreçlerde yer alan ve katkı sağlayan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrencilerimiz; Her biri ayrı bir değer olan geleceğimizin teminatı siz çocuklarımız, uzun bir eğitim öğretim dönemini tamamladınız. Karnelerinizi başarınızın ölçüsünden öte güçlü ve zayıf yönlerinizi yansıtan bir rehber olarak görmelisiniz. Bu sayede ilgi ve yeteneklerinizi keşfetme ve geliştirmeniz gereken yönlerinizi görme şansınız olacaktır. Bu farkındalıkla hepinize keyifli vakitler geçirerek dinleneceğiniz, yeni eğitim öğretim yılına güçlü bir motivasyonla başlamanızı sağlayacak bir tatil dönemi diliyorum.

Değerli velilerimiz;

Başarı, çocuklarımızın ve gençlerimizin zihin ve gönül dünyalarının güzelliğinden geçer. Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu yıl da hem okullarımızda öğretmenlerimize hem de evde çocuklarınıza verdiğiniz destek bizler için büyük kıymet taşıyor. Sizler de çocuklarınızın karnelerini birer başarı ölçütü değil onların güçlü ve zayıf yönlerini görmenizi sağlayacak bir rehber olarak görünüz. Ancak bu sayede onlara sağlayacağınız katkı giderek artacaktır. Tatil dönemini keyifli ve iyi dinlenerek geçirmelerini sağlamanızın yeni eğitim dönemine daha mutlu ve istekli başlamalarını sağlayacağını hatırlatarak sizlere de iyi bir tatil dönemi diliyorum.

Kıymetli meslektaşlarım;

Çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında onlara rehberlik etmenin, fikir ve önerilerine değer vermenin özgüvenli birer yetişkin olmalarındaki önemini hepimiz biliyoruz. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.” sözü de bunu biz eğitimcilere çok net göstermektedir. Öğrencilerimizi yetiştirirken onlarla birlikte ülkenin de geleceğini yetiştiriyor olmanın farkındalığıyla uzun ve dolu dolu bir eğitim yılının sonunda siz değerli meslektaşlarıma gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.