İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE’NİN İKİNCİ EĞİTİM DÖNEMİMESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının II. Döneminin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.


İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe mesajında; “Birçok proje ve etkinlikle verimli geçirdiğimiz birinci dönemin ardından 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının ikinci dönemine “Merhaba!” diyor ve bu dönemi de her zamanki istek ve heyecanımızla karşılıyoruz.


Bildiğiniz üzere Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından eğitimde değişimi ve dönüşümü destekleyici, 21. yüzyıl becerilerini kazandırmayı hedefleyen birçok adım atıldı. Çocuklarımızın hazır bulunuşlukları doğrultusunda düzenlenen müfredat ile okullarımızdaki ilgi ve yeteneklerine yönelik gelişimlerini sağlayıcı atölyeler ile sadece akademik değil yanı sıra duygusal ve sosyal gelişimleri de önceliklendirildi. “Eğitimin öznesi, insandır.” felsefesiyle hareket eden Bakanlığımızın çalışmaları doğrultusunda bizler de bu eğitim öğretim yılı başında Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisini hayata geçirdik.


Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) ile okullarımızda gerçekleştirilen çalışmalar yeni bir boyut kazandı. Bu kapsamda okullarımızda eğitim konferansları, organizasyonlar ve kan bağışı kampanyaları yürüttük. Sadece yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle kalmayan bu çalışmalara birçok dış paydaş da destek verdi. Kan bağışı kampanyalarıyla bir rekora imza atarken çocuklarımızla yaptığımız maçlarla yorgunluğumuzu attık, tebessüm ettik. Ele ele vermenin ve paylaşmanın keyfini hissettik.


Bu dönemde de var olanların üzerine yenilerini eklemek ve yine el ele vermek için yola çıkıyoruz.


Sevgili Öğrencilerimiz, Güzelce dinlenmiş ve yeni döneme hazırlanmış şekilde döneceğiniz okullarınızda bu dönem de derslerinizi keyifle geçirmenizi ve başarılarınızı artırmanızı temenni ediyorum. Her gün yeni bir şeyler öğrenme isteğiyle okullarınıza gidin. Sizi başarıya ve mutluluğa götürecek olan budur. Hepinize başarılı bir dönem diliyorum.


Kıymetli Velilerimiz, Sizlerin de desteğiyle tamamladığımız dolu dolu bir ilk dönemin ardından kaldığımız yerden birlikte yürümeye devam ediyoruz. Çocuklarımızın yüzlerinde başarı ve mutlulukla dolu tebessümler oluşturmak için yine bizlerle olacağınıza olan inancımla huzurlu bir eğitim dönemi diliyorum.


Değerli meslektaşlarım, Her zaman olduğu gibi büyük emeklerle tamamladığınız bir dönemin ardından yine okullarımızda buluşuyoruz. Birlikte üreterek hayata geçirdiğimiz çalışmaların bu dönemde de aynı keyifle devam edeceğine inanıyorum. Yeni dönemde gerçekleştireceğiniz çalışmalar için şimdiden teşekkür ediyor, başarılı bir yeni eğitim dönemi diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.