KADIN GAZETECİ PAULA PAPUREANU’YA YAPILAN SALDIRI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’da bir kadın meslektaşımız olan Paula Papureanu, Cengiz Koçal Caddesi üzerinde hatalı park yapan araçların haberini yapmak için fotoğraflama çalışması yaparken, minibüs durağında bulunan Audi markalı 07 SR 295 plakalı araçta bulunan 3 kadın ve 1 erkek tarafından darp edildi.

Olayın büyüklüğü, Yalova Devlet Hastanesine kaldırılan Papureanu’nun kontrollerinde ortaya çıktı. Boğazında jiletle 2 yerinde 8 cm uzunluğunda ve 1 cm derinliğinde kesikler olduğu, kafatasında çatlak ve vücudunun muhtelif yerlerinde aldığı darbelerden dolayı morarmalar ve ezikler tespit edildi. Emniyet müdürlüğü tarafından şahısların kimliklerinin tespiti için kayıtlı adreslerine baskın yapıldı, ancak şahıslar bulunamadı ve savcılık tarafından arama emri verildi. Şahıslar, tüm Türkiye’de aranmaktadır.

Papureanu Polisteki ifadesinde “Olay tarihi saat: 11:25 sıralarında Haber siteme haber yapmak amaçlı Cengiz Koçal Caddesi üzerinde hatalı park yapan araçların haberini yapmak için fotoğraflama çalışması yaptım. Tam olarak Garanti BBVA önünde minibüs durağında bulunurken 07 SR 295 plaka sayılı gri renkli AUDI marka araç minibüs durağının önünde durdu. Ben araç sürücüsüne “28-29 yaşlarında, esmer, kirli sakallı, kısa siyah saçlı” “Lütfen burada park etmeyin burası minibüs yeri” dedim, bu şahıs bana “Benim hanım bankadan para çekiyor ben park etmedim, durakladım sadece” dedi. Ben bu şahsa yine “Bakın siz minibüs durağında beklediğiniz sürece minibüsçüler bizi göremiyor” dedim, bu şahıs “Tamam abla ancak ben aracı çekmeyeceğim buradan, bankada eşimin işi var birazdan gelir” dedi. bunun üzerine ben bu araç fotoğrafını çekip polise ihbarda bulunurken esmer uzun boylu 25-27 yaşlarında siyah uzun saçlı zayıf fizikli bir kadın şahıs arabanın arka taralından inerek “senin derdin ne. o telefonu ver bana ” dedi ve telefonumu almak için hamle yaptı ancak alamadı, aynı anda 20-25 yaşlarında sarı saçlı kısa boylu bir kadın garanti bankasından, yine sarışın 20-25 yaşlarında kısa boylu bir kadın bahse konu araç içerisinden çıkıp yanımıza geldiler. Uzun boylu esmer kadın önce benim boğazımı çizdi, kısa boylu şahsın 2 kadın benim ayaklarıma tekme attı, erkek şahısta araçta inerek benim iki elimden tutup beni yere fırlattı ben yere düşüncede benim vücuduma tekme ile vurdu. Ben bu darbenin etkisi ile kendimden geçtim o esnada çevreden vatandaşlar gelerek bu şahısları uzaklaştırdı, şahıslar araçlarına binerek olay yerinden kaçtılar. Sonrasında olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Tedavim sonrası ifade verme! için polis merkezine geldim.” Sözleriyle anlattı.

Çevre Gazetesi ailesi olarak Paula Papureanu’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve konunun takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.