KADIN GİRİŞİMCİLER ÖĞRENCİLER İLE BULUŞACAK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’da “Girişimcilik Aşısı Tanıtım Etkinliği” YTSO Kadın Girişimciler Kurulu ile Yalova Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek.

26 Aralık 2023 Salı günü Yalova Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilara Altan ve yönetim kurulu üyeleri Yalova Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencileriyle bilgi ve tecrübelerini paylaşacak.

YTSO Yalova Kadın Girişimciler Kurulu Dilara Altan ve yönetim kurulu üyeleri Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ile bir araya geldi.

Yapılan görüşmeler neticesinde YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Altan ve yönetim kurulu üyeleri ile işbirliği anlaşması gerçekleştirildi. Yalova Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencilerine bilgi ve tecrübe paylaşımını amaçlayan “Girişimcilik Aşısı Tanıtım Etkinliği” kapsamında YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilara Altan ve yönetim kurulu üyeleri öğrenciler ile bir araya gelecek.

26 Aralık Salı günü düzenlenecek etkinlik ile ilgili bir açıklama yapan YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilara Altan “Üniversitemiz ile işbirliği içerisinde birçok projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Bunlardan biri de Girişimcilik Aşısı Tanıtım Etkinliğiydi. Sayın Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Yürür Karslıoğlu ile yaptığımız görüşmeler sonrası proje çerçevesinde öğrenci arkadaşlarımız ile bir araya geleceğiz. Genç arkadaşlarımızın da girişimci olabileceğini, kendilerini ve fikirlerini özgünleştirip emek verirlerse kendi girişimcilik potansiyellerini keşfedebilecekleri bir süreç olduğunu düşünüyoruz. Bu süreçte iş hayatındaki karşılaşılabilecek durumlarla ilgili kendi alanında başarılı kadın girişimcilerle tanışmaları iki taraf içinde oldukça önemli. Başarılı girişimci arkadaşlarımızın tecrübelerini dinleyerek iş kurma sürecinde yaşayabilecekleri süreçleri öğrencilerimiz ile paylaşacağız. Merak ettikleri her türlü soruya yanıt vererek, girişimcilik aşılarını vereceğimiz destekle gençlerimize aktarmayı hedefliyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.