KAYTAZDERE BELEDİYE BAŞKANI KANGALVERİLEN KARAR HUKUK’A AYKIRI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Yalova 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nin hakkında verdiği 10 ay hapis cezası ve hak mahrumiyeti cezası ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kaytazdere Belediye Binası önünde yapılan basın toplantısına, CHP Yalova İl Başkanı Muttalip Tunç, Deva Parti Yalova İl Başkanı Mehmet Demirhan, CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, CHP Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç, CHP Altınova İlçe Başkanı Cemalettin Kılıç, CHP Çınarcık İlçe Başkanı Ali Zara, CHP Armutlu İlçe Başkanı Ali Çalışkan, CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Koru Belediye Başkanı Kâmil Yaman, bir önceki dönem CHP Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, CHP belde başkanları ve partililer yalnız bırakmadı.

“Haksız ve asılsız şikayetler üzerine”

Kameraların karşısına geçen Ali Kangal açıklamasına “Yalova 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından haksız ve asılsız şikâyetler üzerine İdare Mahkemesi kararını yerine getirmediğim ve bu surete hakkımda yapılan yargılama neticesinde hukuka ve hakkaniyete aykırı olarak 10 Ay Hapis Cezasına hükmedilmiş ve hakkımda hak mahrumiyeti karart verilmiştir” diyen Ali Kangal, “istinaf Mahkemesi tarafından haklı itirazlarımız dikkate alınmayarak, istinaf talebimiz reddedilmiştir. Bu karara karşı, tarafımca gerekli hukuki yollara başvurulmuş ise de istinaf incelemesi neticesinde de netice olarak, hakkımda verilen hapis cezası ve hak mahrumiyeti kararı maalesef kesinleşmiş durumdadır” ifadelerini kullandı.

“Kimseye haksızlık yapmadım, menfaat sağlamadım” “Görevi kötüye kullanma suçunu işlediğim iddiası ile halkımız tarafından seçimle iş başına gelerek özveriyle yerine getirdiğim Kaytazdere Belediye Başkanlığını yürütmekte iken hakkımda yapılan bu yargılama; belediyemizin ihtiyaçları ve kamu hizmetleri doğrultusunda, kamu menfaati ve vatandaşlarımızın da şikayetleri gözetilerek, daha iyi ve doğru hizmet verilmesi amacıyla belediyemiz personelinin görevi ile ilgili olarak, tüm özlük hakları ayni kalmak suretiyle görev değişikliği yapılmasından kaynaklanmaktadır” açıklamasını yapan Ali Kangal, “Belediye Başkanlığı görevim süresince tüm işlemlerim usul ve yasaya uygun olmuş, her zaman kamu menfaati gözetilmiş, kimseye haksızlık yapılmamış ve kimseye de menfaat sağlanmamıştır. Kamu zararına neden olacak hiçbir kararım ve işlemim yoktur.” “Şahsımı ve ekibimi rakip gören odaklar tarafından asılsız şekilde suçlandım” Hakkındaki kararın herhangi bir kişiye ya da kendisine haksız menfaat sağlamak, belediyenin ve kamunun zararına neden olmaktan verilmediğini söyleyen Kangal, “Tamamen belediyemiz ihtiyaçları doğrultusunda personelimiz hakkında yapılan görevlendirme kararı ile ilgilidir. “Kendine değil kentine çalışan bir başkan” olma hedefiyle yola çıktığımız ve seçildiğimiz günden bu yana çizgimizden hiç şaşmadığımız için başkanlığım süresince şahsımı ve ekibimi güçlü bir rakip olarak gören odaklar tarafından hakkımda asılsız ve haksız suçlamalar yapılmıştır. Gelinen aşamada ise maalesef bu kişiler hedeflerine ulaşmıştır.” “Hukuku ve hakkaniyet duygusuna aykırı bir karar’’ Son olarak “Anayasal Düzene ve Devletimizin güvenliğine karşı işlenen suçlar ile kadın cinayetleri gibi çok daha ağır suçlarda dahi mahkemelerce uygulanan takdiri indirim nedenleri ve yasanın lehe hükümleri, hiçbir haklı gerekçe olmaksızın ve tüm hukuk teamülleri göz ardı edilerek lehimde uygulanmamıştır” sözlerine sarf eden Kangal, “Hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğunu düşündüğümüz ve adalet duygumuzu zedeleyen bu karara rağmen, haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi ve her zaman olduğu gibi kentimize ve halkımıza hizmete devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine ve takdirlerine sunarım” dedi.

Kangal’ın ardından sırasıyla CHP Yalova İl Başkanı Muttalip Tunç ve CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan da açıklamalarda bulunarak Ali Kangal’a desteklerini iletti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.