KAYTAZDERE’DE MUHTEŞEM AÇIKHAVA KONSERİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Kaytazdere Belediyesi Türk Müziği Korosu ‘Yaz Konseri’ adlı sanat müziği konseri ile dinleyenlerini adeta büyüledi.

 

Kaytazdere Belediyesi Kırbahçesi’nde düzenlenen yaz konserini dinleyen Kaytazdereli sanatseverlerde zaman zaman koroya eşlik etti. Yüzlerce kişinin izlediği konserde, koronun kurucusu olan Şef Hilmi Gök, sergilediği muhteşem performansla dikkatlerden kaçmadı.

 


Gecenin sürprizi ise  Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal’ın solo olarak seslendirdiği “Güz Gülleri” isimli eser oldu. Başkan Kangal’ın  profesyonelleri aratmayacak performansı izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

 
Kaytazdere Belediyesi’nin sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında oluşturulan Şef Hilmi Gök yönetimindeki  Türk Müziği Korosu ilk halk konserini verdi.Yaz Konseri adıyla düzenlenen konsere ilgi bir hayli fazlaydı. İki bölüm halinde verilen ve yaklaşık 2 buçuk saat süren konserde Türk Sanat Müziğinin sevilen eserlerinden derlenmiş  24  eser koro ve solo olarak seslendirildi.Şef Hilmi Gök’ün büyük emek verdiği koro her eserin ardından büyük alkış aldı. Koroya birbirinden değerli saz üstatlarından oluşan orkestra eşlik etti.

 


Açık havada gerçekleştirilen konsere Kaytazdere Kaymakam Adayı Bayram Sağır, Karamürselbey Eğitim ve Garnizon Komutanlığı’ndan Dz.Kıdemli Albay Osman Özyazıcı, CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özal,İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Tunalı, Yalova, Karamürsel, Kaytazdere Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, konserin sonunda yaptığı konuşmada,Şef Hilmi Gök’e  performansından dolayı tebrik ederek kendisi ile büyük gurur duyduğunu ifade etti.

 


Başkan Kangal  “Koromuzun kurulmasına büyük emekleri olan ve bu akşamki performansından dolayı Şefimiz Hilmi Gök Beyefendiyi yürekten kutluyorum.Kaytazdere’de çok daha güzel hizmetler ve etkinlikler yapacağız. Kaytazderemizde herkesin sesi ve yüreği çok güzel” dedi.

 
Konuşmanın ardından Kaytazdere Kaymakam Adayı Bayram Sağır,CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özal,İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Tunalı, Dz.Kıdemli Albay Osman Özyazıcı sahneye gelerek korodaki sanatçılara teşekkür belgesi ve çiçek armağan ettiler.

 


Belediye Başkanı Ali Kangal’da Şef Hilmi Gök’e gecenin anısına plaket takdim etti.
Sanat müziği ile şenlenen konser  havai fişek gösterisiyle son buldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.