KORKMAZ; “ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN BURADAYIM”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Taşköprü CHP Meclis Üyesi Ümit Korkmaz, CHP’den Taşköprü Belediye Başkanı aday adayı oldu.

CHP il binasına gelerek dosyasını il ve ilçe başkanlarına teslim etti ve belediye başkanlığı için aday adaylığını resmen açıkladı.  

Taşköprü Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Ümit Korkmaz, özgeçmişi hakkında bilgilerini paylaştı ve seçimlerde değişimi vurgulayarak halkla daha yakın temas kurma hedefini belirtti. Korkmaz, uzun yıllara dayanan siyaset ve belediyecilik deneyimine sahip olduğunu ifade ederek, “Taşköprü’nün çözüm bekleyen sorunlarına tecrübem ve deneyimli kadrolarla birlikte çözüm üretmek için buradayım. Doğma büyüme bir Taşköprülü olarak Taşköprü’nün içinde yaşayan, Taşköprü’de çalışan, sorunlarını sıkıntılarını çok iyi bilen birisiyim. Yıllardır sanayinin göbeğinde olup bunun nimetlerinden faydalanamayan, çehresi bir türlü değişmeyen Taşköprü’müzün değişimi ve gelişimi için ben de elimi taşın altına koymak istiyorum.” dedi. Vatandaşla iç içe olduğu süreçte, Taşköprülülerin değişim isteğini gözlemlediğini söyleyen Korkmaz, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Niçin Belediye Başkanı olmak istiyorum? Tabii ki çok işler yapılıyor. Her belediyeye gelen kişi yol yapıyor, projelerini yapıyor ama bir şeyleri eksik görüyoruz. Özellikle benim kendi bölgemde insani değerleri hiçe sayan bir yönetim anlayışı var. Bir adam kayırma var, bir şeffaf belediyecilik yok, sosyal belediyecilik yok. Biz bunları tekrar geri getirmek için bu işe gönül verdik. Bu şekilde yola çıktık. Ee tabi biz bunları yapabilmemiz için ilk önce belediyeyi kazanmamız lazım. Bunun için de birlik ve beraberlik içinde olmak lazım. Nasıl ki şu anda il başkanımız, ilçe başkanımız hep beraber burada bir bütün halindeysek bunu sahaya yani topluma yansıtırsak biz bunu başaracak güçteyiz. Biz buna inanıyoruz. Yeter ki bir ve beraber olalım. Bir de çok başkan aday adayları var. Bizim en önemli sıkıntımız şu; Tabii ki bir kişin içinden olacak diğerleri de bize küsmesinler. Bize destek versinler. Başarının yolu, anahtarı budur. Biz buna inanıyoruz. Bu şekilde yola çıktık inşallah seçimlere de gireceğiz. Seçimleri kazanacağız, her şey güzel olacak, herkese hayırlı olsun.”

Adaylık açıklamasında söz alan Çiftlikköy İlçe Başkanı Savaş Kaşıkçı “Yine ilçemizin önemli bir beldesi, Taşköprü beldesi için Belediye Başkanı aday adaylığına müracaat eden Ümit Bey yanımızda kendisini ben kutluyorum, tebrik ediyorum. Yolu açık olsun diyorum.” dedi.

CHP İl Başkanı Erdem Doğancı ise; “Taşköprü beldesinde Ümit beyle tanışmamız bizim gençlik kollarına dayanıyor. Yani gençlik kolları döneminde kendisi meclis üyemizdi. Tabi Taşköprü o dönemde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilirken bizce bizim gözlemlediğimiz gerçekten kendisinin de bahsettiği gibi halkla daha iç içeydi. Yani bugün baktığımız zaman Cumhuriyet Halk Partisi olarak Taşköprü’ye neden talibiz? Taşköprü, bir yandan sanayi ve tabi bir yandan da oradaki yerleşik halkın ve sitelerdeki vatandaşların yaşadığı bir bölge. Sanayileşmenin artmasıyla zaten Çiftlikköy’ün konut ihtiyacını karşılayacak bölgelerden bir tanesi de Taşköprü. İşte biraz önce hep bahsettiğimiz konu işte. Yalova yüz ölçümü küçük bir il olduğu için unun tamamını bütünleşik bir yapıda bir üst akılla yönetilmesi lazım. Üst akıldan kastım şu yöneticilerin de ortak bir noktadan bir planlama yapabilmesi gerekiyor. Tabii taş köprüyü tekrar kazanmak istememizin en büyük sebebi de bu. Ümit bey zaten partimize yıllarca emek verdi. Kendisini belediyecilik konusunu geliştirdi. Bugün dedi ki; bu oyunda bende varım. Taşköprü’yü yönetmeye talibim, çıktığı yolda kendisini hayırlı uğurlu olsun diyoruz.” ifadelerini kullanarak Ümit Korkmaz’a desteklerini belirtti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.