LEYLEK VE YAVRUSUNUN YENİ YUVASI ALTINOVA BELEDİYESİNDEN İSİM SİZDEN

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

252 kuş türüne ev sahipliği yapan Yalova’nın Altınova Belediyesi, uzun yıllardır Merkez Camii kubbesinde konaklayan ve bu yıl yavrusu için kuluçkaya yatan Leylek için özel yuva yaptı.

Hersek Lagünü Engelsiz Doğa Eğitim Merkezi ve Kuş Gözlem Alanı’nda başta flamingolar olmak üzere 252 kuş türüne ev sahipliği yapan Altınova Belediyesi, uzun yıllardır Merkez Camisinin kubbesinde konaklayan Leylek için özel yuva yaptı. Yaz mevsimini geçirmek için bu yılda Merkez Camisi’ne gelen leylek, yavrusu için kuluçkaya yattı.  Merkez Camisi’nin kubbesinde yapılan yenile çalışması sonrası kendine yeniden yuva yapmaya başlayan leyleğe yeni yuvasını Altınova Belediyesi yaptı.

YUVA BİZDEN İSMİ SİZDEN

Daimi misafirleri leyleğin önümüzdeki haftalarda yumurtadan çıkacak olan yavrusunu yeni yuvasında büyüteceğini söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr.Metin Oral, “Yuvasını biz yaptık, ismini birlikte koyalım. Bereketin simgesi kabul edilen leylek dostumuz ve yavrusu da Altınova’mıza bereket getirsin.”  dedi.

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK DOĞA PASAPORTU

Altınova’nın özellikle doğal güzellikleri ve bereketli toprakları ile Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri olduğuna dikkat çeken Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral,  252 kuş türünün konakladığı Hersek Lagünü Engelsiz Doğa Eğitim Merkezi ve Kuş Gözlem Alanı’na her yıl on binlerce ziyaretçinin geldiğini söyledi. Altınova Belediyesi, bu özel ve önemli merkeze gelen ziyaretçilere Türkiye’nin ilk ve tek Doğa Pasaportu veren belediye olma özelliğini de taşıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.