MASA TENİSİNDE TOBB MTAL RÜZGARI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı Yalova Okul Sporları Masa Tenisi Genç Kız müsabakalarında Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tüm rakiplerini eleyerek Yalova İl Şampiyonu oldu.

Cansu Demir, Rabia Dinçer, Edanur Ulusoy, Sümeyya Erturan, Nazlıcan Yılmaz’dan oluşan Yalova TOBB MTAL Masa Tenisi Genç Kız Takımı, Beden Eğitimi Öğretmeni Önder Kanbur’un önderliğinde Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi Spor Salonunda gerçekleştirilen müsabakalarda tüm rakiplerini arka arkaya mağlup ederek şampiyonluğa uzandı.

Yalova TOBB MTAL öğrencileri ilk maçlarında Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini 3-2, çeyrek finalde Yalova Termal Fen Lisesini 3-0, yarıfinalde Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesini 3-0 ve final maçında Muhammed İslam Altuğ Anadolu İmam Hatip Lisesini 3-1 mağlup ederek Yalova İl Şampiyonu sıfatıyla Yalova’yı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan bölge şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

Yalova TOBB MTAL Takımı öğrencilerinden Cansu Demir, şampiyonluktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bu turnuva için çok çalıştık. En başından beri hedefimiz Türkiye şampiyonluğu. Bu başarıyla Türkiye şampiyonluğuna giden yolda önümüzdeki engellerden birini aşmış olduk. Sırada bölge şampiyonası var.” dedi.

Yalova TOBB MTAL Takımı öğrencilerinden Rabia Dinçer ise, namağlup şampiyon olduklarına dikkat çekerek, “Bu gün buraya önümüze koyduğumuz hedefe uylaşmak için ilk adımımızı atmaya gelmiştik. Bunu da namağlup il şampiyonu olarak başardık. Önümüzdeki maçları heyecanla bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kazanılan şampiyonluktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Beden Eğitimi Öğretmeni Önder Kanbur ise yaptığı konuşmasında,” Kızlarımızı tebrik ediyorum. Bu gün çok iyi mücadele ettiler ve çalışmalarının karşılığını aldılar. Ama daha her şey bitmiş değil, her şey yeni başlıyor. Bu şampiyonluk sadece bir ilk adımdı. Asıl hedefimiz bölge ve Türkiye Şampiyonasında zafere ulaşmak” ifadelerine yer verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.