MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ HAMZA AYDOĞDU “ÖNCÜ LİDERLER PROJESİ” İÇİN YALOVA’DA

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün Öncü Liderler Projesi kapsamındaki “İnsan Kaynakları Yönetimi ve Etkili İletişim Konferansı” nın bu ayki konuğu MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu oldu.

Personel Genel Müdürü Sayın Hamza AYDOĞDU, “Öncü Liderler Projesi” Ekim Ayı Lideri Olarak İlimizde Görevli Eğitim Yöneticileriyle Bir Araya Geldi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen konferansa İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN, ilçe milli eğitim müdürleri, müdürlüğümüz yöneticileri ile il genelindeki okul ve kurum yöneticileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN, yapmış olduğu konuşmasında: “Sayın Genel Müdürüm; Bizler bugün, eğitim sevdasının izinde, eğitim camiamızın fedakâr kadrosu, eğitim yöneticilerimizle sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Yalova’da eğitim anlamında attığımız her adımda yanımızda olmanız, ilimizin eğitim ile ilgili ihtiyaçlarıyla özel ilgilenerek verdiğiniz destek için, sizlere şahsım ve Yalova maarif ordumuz adına şükranlarımızı arz ediyorum.

“Daha iyi, iyinin düşmanıdır”

Daha iyi, iyinin düşmanıdır diyen Müdür Ali Tosun, “Amacımız daha iyiye ulaşmaktır. O nedenle eğitim yöneticilerimizin bilgilerini tazelemesi, yenilemesi gerekmesi için başlattığımız Öncü Liderler Proje’mize teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sayın Genel Müdürümüze huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Güçlü eğitim alt yapısıyla Türkiye’de örnek bir kent olma yolunda emin adımlarla devam eden eğitim camiası, gelecek için bugünden sloganıyla bütün kurum ve kuruluşları ile iş ve işleyişiyle marka bir kent olmayı sürdürecektir.

“Gücümüzü yaptıklarımız değil; yapamadıklarımız belirler”

Gücümüzü yaptıklarımız değil; yapamadıklarımız belirlediğini söyleyen İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN, açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; hedefe kilitlenmiş camiamızın birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden gelemeyeceği hiçbir konu yoktur. Hayata hazır mutlu bireyler yetiştirmek hayaliyle çıktığımız yolda, başta yoğun programlarına rağmen bizlere zaman ayıran Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”dedi.

Personel Genel Müdür Sayın Hamza AYDOĞDU, Yalova’da bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum diyerek başladığı konuşmasında, Millî Eğitim Bakanlığımızın eğitim politikalarına ilişkin konuşmalarda bulundu.

Günümüzde kitap okuma alışkanlığının yerini sosyal medyanın aldığını ve bunun olumsuz sonuçlar doğurduğunu ifade eden AYDOĞDU; “Yapılan bir araştırmaya göre Türk halkı günde 6 saat televizyon izliyor, 3 saatini internette geçiriyor, kitap okumaya ise yılda 6 saat zaman ayırıyor. Kitap okuma oranı AB ülkelerinde %21 iken Türkiye’de sadece % 0, 01. Şunu açıklıkla söyleyebilirim ki, kitap okumanın önündeki en büyük engel, kontrolsüz kullanılan sosyal medya. Bu noktada çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması için anne-babanın da mutlaka okuması gerektiğini ifade etti.

Genel Müdür Hamza Aydoğdu konuşmasına “Bizim yaptığımız bir çalışma çok daha ilginç. Bir çocuk ilkokuldan liseyi bitirene kadar yani 12 yıl boyunca okulda geçirdiği süreyi hesap ettik. 180 iş günü, günde 6 saat, yılda 780 saat, bunu 12 yıl ile çarptığımızda 12.900 saat yapıyor. 17 yaşındaki bir çocuğun yaşamının sadece %9’u okulda geçerken % 91’i okul dışında geçiyor. Biz bütün suçu, bütün kabahati, bütün olumsuzlukları % 9’un içine sığdırıyoruz. %91’den nasıl kurtulacağımızı, o sorumluluktan nasıl kaçacağımızı hiç düşündük mü?” diye devam etti.

AYDOĞDU; Yalova’nın eğitim camiası ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “bizi bir araya getiren Öncü Liderler Projesinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

” Genel Müdürden Ali Tosun’a Övgü Dolu Sözler”

Kapanış konuşmasında Müdür Ali Tosun’a övgü dolu sözler söyleyen Aydoğdu; “Ali Bey, Milli Eğitim Müdürleri içerisinde benim sevdiğim, değer verdiğim, kişiliğiyle, karakteriyle, başarılarıyla örnek gösterdiğim bir arkadaşım. Sizleri Ali Hoca’ya, onu da size emanet ediyorum. Bana göndereceğiniz alkışların üzerine koyup Ali Hoca’nızı kuvvetli alkışlamanızı istiyorum, dedi.

Konferansın sona ermesinin ardından İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN; Genel Müdür Sayın AYDOĞDU´ ya maarif camiasına sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.