MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI ARASINDA İMZALANAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında yapılacak çalışmaları değerlendirmek amacıyla Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcileri bir araya geldi.

“Ülkemizin Üreten Gücü Tarım Meslek Liseleri”

Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği ve laboratuvar hizmetleri alanlarında eğitim veren okullarda öğrenci ve öğretmenlerin yeterliliklerini artırmak tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla Haziran ayında işbirliği protokolü imzalandı. Bu kapsamda Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dr. Uğur İnan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü temsilen Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ercan Yalçın ve Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına Okul Müdürü Ercan Gökkaya ve Tarım Teknolojileri Alan Şefi Erol Usta katıldı.

Geleceğin tarımda, tarımın geleceğinin de gençlerde olduğunu öngörerek tüm sektörlerde olduğu gibi tarımda da işini bilen ve iyi yapan personellerin yetişmesini sağlamak amacıyla imzalan protokol kapsamında gerçekleştirilen toplantıda; Millî Eğitim Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde tarım ve gıda sektöründe meydana gelen çalışmaları takip etmek ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla yapılacak olan mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerine ilişkin usul ve esaslar görüşüldü.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.