MİNİKLER HAYVAN DOSTU SERTİFİKALARINI BAŞKAN SİLPAGAR’DAN ALDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden minik öğrenciler, hayvan dostu sertifikalarını Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın elinden aldı.

YÜZLERCE ÖĞRENCİ ZİYARET ETTİ

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Çiftlikköy Belediyesi’nin bünyesindeki hayvan barınağı yüzlerce öğrenci tarafından ziyaret edildi. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve ekibi tarafından çeşitli ikramlarla karşılanan öğrenciler, barınakta tedavi gören ve rehabilite sürecinden geçen sokak köpekleri ve kedilerine büyük ilgi gösterdi. Çiftlikköy GSD Eğitim Vakfı İlk ve Ortaokulu, Çiftlikköy Ruhsar Aksoy İlkokulu ve Güçlü Koleji’nden gelen öğrenciler, sokak hayvanlarının kaldığı barınakları yerinde gördü. Başkan Silpagar’la da bir araya gelen çocuklar, günün anısına hatıra fotoğrafları çektirmeyi ihmal etmedi. Başkan Silpagar ve ekibi tarafından barınağı ziyaret eden öğrenciler, ‘hayvan dostu’ sertifikaları takdim edilerek, çeşitli ikramlarla uğurlandı. 

“CAN DOSTLARIMIZ BİZE EMANET”

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutladığını dile getiren Başkan Silpagar, “Belediyemizin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden çeşitli okullarımızdan öğrencilerimizle bir araya geldik, miniklerimize can dostlarımızla dostluklarını baki kılacak ‘Hayvan Dostu’ sertifikalarını takdim ettik. Can dostlarımız bize emanet” diye konuştu. Hayvan sevgisinin küçük yaşlarda temellerinin atılması gerektiğini ifade eden Başkan Silpagar,  “Hayvanları Koruma Günü’nde böyle bir etkinlikte minik öğrencilerimizle bir araya gelmekten mutluyum. Barınağımızda sokak hayvanlarımızın bakımları ve aşıları yapılıyor, isteyen hemşerilerimiz buradan aldıkları sokak hayvanlarını sahiplenebiliyorlar. Bu vesileyle tüm hayvan severlerimizin hayvanları koruma gününü kutluyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.