MİNİKLER, HERSEK’TE KUŞLARI GÖZLEMLEDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Kocaeli Belediyesi Yaz Kursu Öğrencileri ve Kocaeli Valiliği sevgi Evi’nde kalan çocuklar, Altınova Hersek Lagününü ziyaret ettiler.

Kocaeli Belediyesi Yaz Kursu Öğrencileri ve Kocaeli Valiliği sevgi Evi’nce kalan çocuklar, Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Engelsiz Doğa Eğitim Merkezi ve Kuş Gözlem Kulesini ziyaret ettiler.

Keyifli bir gün geçirdiler

Kocaeli Belediyesi Yaz Kursu Öğrencileri ve Kocaeli Valiliği sevgi Evi’nce kalan çocuklar, Altınova Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesini gezdi. Türkiye’nin tek tapulu göl olma özelliğini de taşıyan Hersek Lagününe hayran kalan öğrenciler, Doğa Eğitim Merkezi’nde bölgeyi yanıma imkânı buldular.

Merkezde yer alan Kuş Müzesini de gezen öğrenciler, Hersek Lagünündeki kuşlar ile Yalova ilinde bulunan kelebekler hakkında bilgi aldılar. 7 katlı asansörlü Kuş Gözlem Kulesinde lagünde bulunan kuş türlerini seyreden öğrenciler, program sonunda Doğa ve Hayvanları Koruma Gönüllüleri Sözleşmesini de içeren Türkiye’nin ilk ve tek Altınova Belediyesi Doğa Pasaportunu alarak keyifli bir gün geçirdiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.