ÖĞRENCİLER YANGIN SÖNDÜRMEYİ ÖĞRENDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

ÇİFTLİKKÖY İTFAİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERLE YANGIN VE TAHLİYE TATBİKATI

 

Sivil Savunma Günü dolayısıyla Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından GSD Eğitim Vakfı ilk ve ortaokulunda kurtarma, tahliye ve yangın söndürme tatbikatları gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde yapılan kurtarma tatbikatında İtfaiye ekipleri, sepet aracılığıyla okulda mahsur kalan öğrencileri kurtardı. Öğleden sonra yapılan tatbikatın ikinci bölümünde ise senaryo gereği yangın sireni çalınmasının ardından öğrencilerin tamamı binadan başarıyla tahliye edildi.

 

 

MİNİK CEREN YANGINI BAŞARIYLA SÖNDÜRDÜ

 

Okul bahçesinde toplanan öğrenciler daha sonra yangın söndürme tüpünü kullanarak çıkarılan suni yangını söndürdü. Heyecan dolu tatbikata Okul Müdürü Abdurrahman Efe’nin yanı sıra Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürü Murat Erdoğan, İtfaiye Amiri Süleyman Çark ve vardiya ekibi nezaret etti. Minik öğrenciler Ceren Bayrak, Muhammet Kurnaz ve Mustafa Eke, suni yangına yangın tüpü aracılığıyla köpük sıkarak başarıyla söndürdü. Miniklerin heyecanı gözden kaçmadı.

 

 “TATBİKAT BAŞARILI GEÇTİ”

 

Tatbikatla ilgili bilgi veren Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden Süleyman Çark, “İtfaiye Müdürlüğü olarak 4 personel ve 1 merdivenli araçla bu tatbikatı gerçekleştirdik. Bu hafta sivil savunma haftası olması dolayısıyla bu hafta Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi’nde, Çiftlikköy Anadolu Kız Öğrenci Yurdu’nda tatbikatlar yaptık. Bu hafta boyunca her gün bir okulda, okulların talebi doğrultusunda tatbikat yaparak eğitim veriyoruz. Öğrencilerin tatbikatlarda gösterdiği duyarlılık bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

 

“ONLAR BİZİM KAHRAMANIMIZ”

 

Tatbikat sonrasında itfaiye ekibine öğrenciler büyük ilgi gösterdi. ‘Onlar bizim kahramanımız’ diyen minik öğrenciler, itfaiyecilerden imza aldılar.  İtfaiyeciler daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.  Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Sivil Savunma Haftası dolayısıyla Çiftlikköy Belediyesi itfaiye Ekiplerinin çeşitli kurumlarda eğitim, tatbikat ve uygulamalı olarak eğitimler verdiğini belirterek, “İtfaiye sadece yangına müdahale etmiyor, bunun yanı sıra değil, kurtarma, tahliye ve yangın söndürme tatbikatları ve uygulamalı eğitimlerle toplumun bilinçlenmesine katkıda bulunuyor” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.