Öğretmenler Günü Mesajları

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Mesajlar Bize Ulaşma Sırasına göre Sıralanmıştır; Saadet Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanı Necmettin Harputoğlu, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, MHP YALOVA İL BAŞKANI HASAN TOPÇULAR,

Necmettin Harputoğlu; “Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin geleceğine yön veren Öğretmenlerimizdir” 

Necmettin-Harputoğlu-2013-intSaadet Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanı Necmettin Harputoğlu, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Geleceğimizin teminatı bir gençliği yetiştirme konusunda en büyük görev ve sorumluluğu öğretmenler üstlenmiştir. Çünkü Merhum Erbakan Hocamızın sürekli ifade ettiği gibi Bir ülkenin en büyük gücü parası, topu, tankı, tüfeği değil inançlı ve eğitimli gençleridir” dedi.

 

Harputoğlu; Ahlaki ve manevi tahribatın had safhaya ulaştığı bir dönemden geçtiğimizi, bu nedenle eğitimin öneminin daha da arttığını kaydetti. Ancak öğretmenlerin bu sorumluluğa uygun maddi ve teknik imkanlardan yoksun olduğunu da vurguladı.

Yapılan araştırmaların öğretmenlerin içinde bulunduğu dramatik tabloyu gözler önüne serdiğini hatırlatan Harputoğlu, “Öğretmenlerimizin çoğu borçlu ve maddi olarak zor durumdalar. Ailelerinin geçimini sağlamak için ek işler yapmak zorunda bırakılmışlardır. Bu imkansızlıklara rağmen öğretmenlerin fedakar bir şekilde görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Harputoğlu, “öğretmenlerimizin ortaya koyduğu bu fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir” seklinde konuştu.
Harputoğlu “çocuklarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin geleceğine yön veren öğretmenlerimiz 700 bine yaklaşan büyük bir ordudur. Şuurlu öğretmenlerin yetiştireceği “özlenen nesil”, “Yeniden Büyük Türkiye’yi ve “Yeni Bir Dünya’yı kuracak, böylece bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olacaktır. Bu temenni ile bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun; ‘öğretmenlik bütün mesleklerden ayrı bir değere ve yere sahiptir’

Temel-Coşkun-Mecliste-webMilli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamasında ‘öğretmenlik bütün mesleklerden ayrı bir değere ve yere sahiptir’ diyen Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “1928 yılında Gazi Mustafa Kemal’in ‘millet mektepleri başöğretmenliği’ unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Gelecek nesillerimizi öğretmenlerimize emanet eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, ‘öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyerek çağdaşlaşmanın ve gelişmişliğin en büyük sorumluluğunun öğretmenlerde olduğunu açıkça ifade etmiştir.

Ülkemizin gelişip kalkınmasında, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefini yakalamasında öğretmenlerimizin katkısı çok önemlidir. Büyük bir özveri ile çalışan ve eğitim camiamızın en önemli temel taşlarından birisi olan öğretmenlerimizin yükünün çok ağır olduğunu iyi oluyoruz. Bu anlamda eğitimin ve eğitimcilerin sorunlarının giderilmesi konusu bizler için büyük önem taşımaktadır.

Bir milletin mili, ahlaki ve kültürel yönden güçlü olması ve bir ülkenin medeniyet yönünden kalkınmasında öğretmenler, en fedakâr ve saygıyı en çok hak eden kimselerdir.

Bir ideal, sevgi ve özveri mesleği olan öğretmenliğin, medeniyete şekil veren en kutsal ve fedakâr mesleklerin başında gelmektedir. Öğretmenler, bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır.

Eğitimde elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir.

Bu doğrultuda eğitime bütçeden en fazla kaynağı aktarmaya çalışıyoruz. Bu hem bizim hem de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için büyük önem taşımaktadır. Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle bütçeden her sene eğitime en fazla bütçeyi ayırıyor ve eğitim yatırımlarına öncelik veriyoruz.

Hükümetimiz, öğretmenlerimizin maddi ve manevi olarak daha iyi imkânlara kavuşturulması, okullarımızın fiziki olarak daha iyi hale getirilmesi, derslik sayılarının artırılması, konularında çok önemli adımlar atmıştır.

En büyük ödüllerini yetiştirdikleri bireyleri iyi yerlerde görmek olarak gören öğretmenlerimize aileleri, çalışma arkadaşları, öğrencileri ve öğrenci velileri ile başarı, huzur ve mutluluk diliyorum. Başta mesleğini icra ederken şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan Saygıdeğer Öğretmenlerimiz;

Mustafa-Pehlivan-12-webTarihimiz öğretmenin baş tacı yapıldığına dair pek çok vakayla dolu. Hazreti Ali “Bana bir harf öğretenin kölesi olurum’ demiş. Yavuz Sultan Selim, öğretmeninin atından sıçrayan çamurla şeref duymuş ve bu çamurlu elbisenin kendisine kefen yapılmasını emretmiş. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir, Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin de düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerin gençler öğretmenin eseridir” şeklindeki veciz ifadeleriyle öğretmenin önemine vurgu yapmıştır. Biz de bu bilinç ile siz değerli öğretmenlerimize sesleniyorum.

Geleceği emanet edeceğimiz gençleri ufak bir fidanken alıp kökleri sağlam, heybetli bir çınar haline getiren sizler bizlerin başının tacısınız. Sizlerin sayesinde Türkiye Cumhuriyet’i emin adımlarla ve hızla ilerliyor ve ilerlemeye de devam edecektir. Osmanlı İmparatorluğu kurulurken Osman Bey’in Hocası Şeyh Edebali’ydi, İstanbul fetih edilirken ona yol gösteren, Hocalık yapan Ak Şemsettin’di, Türkiye Cumhuriyeti kurulurken ki ilk Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’tü. Bunları bilerek diyebiliriz ki; sizler olmadan gelecek olamayacaktır.

Öncelikle Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün sonra Siz değerli Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutlar, daha güzel günler dilerim.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal  “ÖĞRETMENLERİMİZİN BİLGİ TOPLUMUNDAKİ YERİ ÇOK BÜYÜK”

Yakup-B.-KOÇAL-intYalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin bu özel ve anlamlı gününü kutladı.

Başkan Koçal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerimize hitaben söylediği sözü hatırlatarak Büyük Önderimiz; “Ben her şeyden önce öğretmenim” diyerek, tüm unvanların ötesine taşıdığı öğretmenlik mesleğinin önemini ve kutsallığını altını çizerek vurgulamış olduğunu belirterek şunları dile getirdi;

“Değerli Öğretmenlerimiz;

Büyük Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 85’inci, bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 33’üncü yılını kutlayacağız. Yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi büyük bir özveri ile kentimizde de hizmet yapan tüm öğretmenlerimizin öncelikle Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Her alanda olduğu gibi, eğitim alanında da Türk ulusunun sosyal karakterine uygun reformlar gerçekleştiren Başöğretmen, bu girişimleriyle, pozitif bilimlerle donanmış, millî, manevî, kültürel değerlerimize saygılı, yüksek karakterli insanlar yetiştirmeyi amaçlamıştır. Onun bu amacını genç nesillere aktarma görevi şimdi, bugünlerin ve yarınların mimarı öğretmenlerimize kalmıştır. Her insanın hayatında silinmez izler bırakan, her çocuğun kendi yolunu bulmasında ona rehberlik eden öğretmenlerimizin bilgi toplumundaki yeri ve önemi ise geçmişle kıyaslanmayacak kadar büyüktür. En önemli zenginliğimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımızı çağın gerektirdiği her türlü bilgi, donanım ve beceriyle zenginleştirerek yaratıcı, üretken, bilgiyi hayatının içinde kullanabilen nesiller olarak yetiştirme hedefinin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bu duygularla kutluyorum. ‘Başöğretmen’ unvanını hayatı boyunca büyük bir onurla taşıyan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm değerli öğretmenlerimizi de bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verilişinin yıl dönümü olan 24 Kasım 1928, aynı zamanda 1981 yılından beri kutladığımız öğretmenler…

hasan-topcular-2013Hiçbir maddi kıymetle ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik, sevgi ve fedakarlığın yol göstericiliğinde, millete hizmet etmenin güzide yollarından birisidir.

Türk milletinin ruh ve karakterine biçim veren, bugünün mimarı, yarınların hazırlayıcısı öğretmenlere çok şey borçlu olduğumuzun iyi bilinmesi gerekmektedir. “Yılın sadece bir gününde değil, her anında hatırlanması ve anlaşılması gereken eğitim camiasının değerli mensuplarının, millet ve devlet hayatında ikame edilemez yerleri bulunduğu kuşku götürmez bir gerçektir. Sahip oldukları bilgi, kültür ve deneyimi anlatarak, göstererek, benimseterek kuşaklara aktaran, böylece sosyolojik sürekliliğin sağlanmasına da büyük bir katkı sağlayan öğretmenlerimiz, bu özelliklerinden dolayı yaşadıkları çevrenin öncüsü olmuşlardır.

Duyguları geliştiren, iradeyi güçlendiren, girişimciliği teşvik eden, azim ve dayanıklılığı kuvvetlendiren bir eğitim anlayışının gelişmesi ve yerleşmesi için öğretmenlerimizin üzerlerine düşen sorumluluk- ları yerine getirmek amacıyla göstermiş oldukları gayret ve çabaları yürekten kutluyoruz. Ülkemizin bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin yegane yolu eğitim ve öğretim vasıtasıyla nesillere öğretilecek olan milli değerler sisteminden geçmektedir.

Türk milletine mensubiyet şuurunun anlamlandırılmasında, yayıl- masında yeri doldurulamaz bir önemi olan öğretmenlerimizin şevk ve heyecan içinde bu vazifelerini yerine getirmeleri için gerekli şartların hazırlanması da hepimizin görevidir.

Milletimizin değerler sisteminde çok yüksek bir yeri bulunan öğretmenlik mesleğinin, fiilen yaşanılan hayatta da aynı konuma getirilmesi kıymet ve itibarın parayla değil, bilgi ve eğitimle ölçülür hale gelmesine de neden olacaktır. Bu vesileyle tüm öğretmenleri-mizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor; mutlu, başarılı ve huzur içinde bir hayat geçirmelerini diliyoruz.

           Dünden bugüne ve yarınlara geleceğimizin sonsuz mimarları olan çalışkan ve fedakâr Öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutlarım.

                                                                                             MHP YALOVA İL BAŞKANI

                                                                                                        HASAN TOPÇULAR 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.