ORAL: AFET GERÇEĞİYLE YAŞIYORUZ 

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve millet olarak büyük acılar yaşadığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbimiz bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.

Kahramanmaraş Depreminde bölgeye giden ilk ekipler arasında yer aldıklarını hatırlatan Başkan Oral, “Türk Milleti zor günde bir ve beraber olduğunu bir kez daha gösterdi” diye konuştu.

“Önlemlerimizi alıyoruz”

Asrın felaketi olarak kabul edilen Kahramanmaraş Depreminin birinci yılında Marmara Bölgesinde büyük bir deprem beklentisini olduğunu hatırlatan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, deprem başta olmak üzere, her türlü afete karşı ilçeyi hazır hale getirmeye yönelik önemli adımlar attıklarını söyledi. 

72 saat kendine yetecek

Başkan Oral, olası bir afet durumunda ilçede 72 saat kendi kendine yetebilecek şekilde tüm önlemlerin alındığını söyledi. Oral, “Allah elbette milletimize bir daha afetler yaşatmasın ama yaşanması durumunda da Altınova ilçemizi afetlere hazır hale getiriyoruz” dedi.

Koordinasyon Merkezi, barınma alanı ve aşevi çalışmalarını tamamlayan Altınova Belediyesi, arama kurtarma ekibi eğitimlerine de devam ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.