ORAL, BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK GÜNÜ KUTLADI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü’nü kutladı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral; Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, biyolojik çeşitliliğin doğanın sağlığına olduğu kadar insan sağlığına da çok önemli etkileri olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin de imzası var

Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü’nü kutlayan Başkan Oral, “Bütün teknolojik ilerlemelere rağmen sağlık, su, gıda, ilaç, barınak ve enerji için tamamen sağlıklı ve canlı ekosistemlere ihtiyacımız vardır” diye konuştu.

Doğadaki canlıların gün geçtikçe azalmasına dikkat çekmek için her yıl 22 Mayıs’ta ‘Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü’ kutlanıyor. Biyolojik çeşitliliğin korunması için uluslararası hukuki bir belge olan ‘Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi’ ise 27 yıldır uygulamada.

Türkiye, biyolojik çeşitliliğin korunmasını, sürdürülebilir kullanımını ve genetik kaynakların kullanımından doğan faydaların adil bir şekilde paylaşılmasını amaçlayan sözleşmeyi, 1997’de imzaladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.