ÖZYİĞİT “KADINLARIMIZ GELECEĞİN MİMARIDIR”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit 8 Mart Dünya kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Toplumdaki güçlü aile bağlarının kadının eseri olduğuna vurgu yapan Özyiğit, “Kadınlarımız geleceğin mimarıdır” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit kadının toplumun yükselmesinde ve ilerlemesindeki öneminden övgü ile bahsetti. Türk kadınlarının ekonomiden, bilime, sanattan,  gündelik hayat kadar her alanda çok önemli başarılara imza attıklarını dile getiren Özyiğit, “Aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlarımız, ülkemizin gelişmesinde ve çağdaş düzeye ulaşmasında önemli bir yere sahiptir. Toplumumuzda var olan güçlü aile bağları, aile bireylerinin birbirine gösterdiği sevgi, saygı ve anlayış kadınlarımızın eseridir. Türk tarihinde kadın daima etkin ve önemli rol üstlenmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda vatanın bağımsızlığı için cesurca cepheden cepheye koşan Türk kadını, Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra toplumsal hayatın her alanında yerini almıştır.

Her alanda emekleri ve başarıları ile ön plana çıkmış, çalışkanlığı ve mücadelesi ile yorulmadan yeni nesiller yetiştirmiş olan kadınlarımız; tarihe imza atan Anadolu kadınlarımız ile aynı ruhu taşımaktadır. Geleceğimizin mimarları, istikbalimizin yegâne teminatları olan kadınlarımız sorunlarımızın çözümünde aktif rol alarak çok yönlü düşünebilmenin tohumlarını üzerimize saçmış; eğitimden sanata kadar her alana yön vermişlerdir.

Bu kapsamda; ülkemizin kalkınmasında önemli bir paya sahip olan kadınlarımızı hayatın her alanında desteklemeyi sürdüreceğiz. Altınova Belediye Başkanlığını kazandığımızda oluşturacağımız projeler, gerçekleştireceğimiz, eğitim ve etkinliklerle kadınlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Birliğimizi ve beraberliğimizi koruma düşüncesi ile hareket ederek ilçemizi, ülkemizi ve milletimizi daha güzel günlere birlikte taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; gelenek, görenek ve değerlerimizin, tarih ve sosyal hayatımızın dinamiklerini elinde tutan, insanlığın umutlarını yeşerten, üretkenlik ve duyarlılık timsali olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. “

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.