ÖZYİĞİT’TEN ALTINOVA’YA SOSYAL KONUT VE OKUL PROJELERİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit’in proje yağmuru devam ediyor. Özyiğit bu çerçevede ilçe açısından büyük önemi olan Sosyal Konut ve Okul Projelerini kamuoyu ile paylaştı.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçiminde Altınova halkının önüne ilçenin sorunlarını ortadan kaldıracak, taleplere cevap verecek ve ilçeye içme kazandıracak projeleri ile çıkan AK parti Altınova Belediye Başkan Adayı Regaip Ahmet Özyiğit projelerini açıklamayı sürdürüyor. Bu çerçevede 2 projesini daha açıklayan Özyiğit belediye başkanlığını kazandıktan sonra hıza bu projelerin hayata geçirilmeye başlanacağını ifade etti.

İlçede eğitimin gelişimine katkı sunmak adına Hürriyet ve Cumhuriyet Mahallerinde 16 derslikli okulların inşa edileceğini dile getiren Özyiğit, “Eğitim, geleceğimizi şekillendiren en önemli unsurlardan biridir ve çocuklarımızın yorulmadan, rahat bir şekilde eğitimlerini görebilecekleri modern ve donanımlı okulların inşası için adımlar atacağız. Hürriyet Mahallemize, 16 derslikli yeni bir ilkokul inşa edeceğiz. Bu okul, çocuklarımızın ilk eğitim yıllarını sağlam bir temelle geçirebilmeleri için tasarlanacak ve onlara en iyi eğitim imkânlarını sunacak. Cumhuriyet Mahallemize ise, 16 derslikli yeni bir ortaokul yapacağız. Bu okul, çocuklarımızın akademik ve sosyal gelişimlerini destekleyecek, onlara modern bir eğitim ortamı sağlayacak ve geleceğe hazırlayacak. Bu yeni okul projeleri, çocuklarımızın eğitimlerini rahatlıkla görebilmelerini sağlamanın yanı sıra, mahallelerimizin de gelişimine katkıda bulunacak. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve her çocuğun en iyi eğitimi almasını temin etmek için elimizden geleni yapacağız. Hep birlikte, çocuklarımızın geleceği için daha iyi bir yarın inşa edeceğiz.” dedi.

Halka ucuz konut imkanı sunulacak

İlçede özellikle dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasını sağlayacak bir projeyi de hayata geçireceklerini dile getiren Özyiğit, “Toplu Konut Projesi”nin detaylarını paylaştı. Bu ve benzeri projeleri hayaya geçirmek için azami gayret göstereceklerini ifade eden AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit, “Sosyal konut ihtiyacı, bir toplumun düşük gelirli bireylerine veya dar gelirli ailelere uygun fiyatlı konut sağlama gereksinimini ifade eder. Bu önemli ihtiyacı karşılamak adına, TOKİ tarafından Hürriyet Mahallesi’nde yapılacak olan konut projesi tamamlanarak, yeni inşaat projelerinin başlamasına zemin hazırlanacak. Bu bağlamda, TOKİ’nin bu projeyi tamamlamasıyla birlikte, ilçemizdeki sosyal konut ihtiyacını karşılamayı ve daha sonra TOKİ ile işbirliği içinde, ilçemizin farklı lokasyonlarında yeni konut projeleri üzerine çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Böylece, dar gelirli ailelere uygun fiyatlı konut sağlama amacımızı genişleterek, toplumun refahını artırmaya katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.