PAB’DAN BAŞKAN SALMAN’A ZİYARET

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Perşembe Akşamı Bisikletçileri Derneği heyeti, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette Perşembe akşamı bisikletçileri grubunun nasıl oluştuğunu, Yalova’da yapılan bisiklet etkinlikleri ve ildeki bisiklet kültürünün gelişmesi için verilen çabaları anlatan PAB üyeleri, son günlerde tartışma konusu olan bisiklet yollarındaki hacıyatmazların kaldırılmasıyla ilgili tepkilerini de dile getirdi.

SALMAN, “ARAÇLAR PARK ETSİN DİYE KALDIRMADIK”

Kendisinin bisiklete karşı olmadığını, bisiklet yollarının da kaldırılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyleyen Başkan Salman, “Biz bisiklet yollarını kaldırmadık, sadece dubaları kaldırdık. Seçim döneminde Cumhuriyet Caddesi esnafından aldığım talep buydu. Bunu yerine getirdik. Ama ben de arabaların park yeri olsun istemedim. Araçlar park etsin diye dubaları kaldırmadık.  Bununla ilgili önerilerinizi dinlemeye hazırım. Seçimlerin durumu netleştikten sonra bisiklet yollarını yurt dışındaki gibi özel bir renge boyayıp, emniyetten de yardım alarak buralara araç parkı yaptırmamak düşüncesindeyiz” diye konuştu.

PAB, “BU ŞEKİLDE İNSANLAR BİSİKLET KULLANAMAZ”

PAB Yalova üyeleri ise göreve gelir gelmez bisiklet yollarının güvenliğini sağlayan dubaların kaldırılmasının “Bisiklet kenti Yalova” anlayışına zarar vereceğini söyledi. Yalova’nın modern bir kent algısının oluşmasında bisikletin katkı sağladığını, son iki festivale yurt dışından da gelenlerle bini aşkın bisikletçinin katıldığını belirten dernek üyeleri, bisiklet yollarının bu şekliyle insanların kentte bisiklet süremez hale geleceğini, bisiklet yollarının fonksiyonel hale getirilmesinin kentin faydasına olacağını dile getirdi.

ANKET VE GÜZERGAH ÇALIŞMASI ÖNERİSİ

PAB Yalova Dernek Başkanı Özlem Akyüz Bayrı da, ilk etapta bisiklet yollarının bulunduğu güzergâhlardaki esnafların bir anketle görüsünü alarak sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmak istediklerini dile getirdi. Bayrı, “Bisikletlerin olmadığı caddelerde artık araçlar var, esnafın önü de açılmadı sadece otopark yerine cadde kenarına park ediyorlar. Uygulamada sıkıntıyı azaltabilecek bisiklet güzergâhlarıyla ilgili önerilerimizi sizlere sunacağız. Bisiklet kültürünün Yalova’da gelişmesinin önü kesilmemeli” diye konuştu. Derneğin bu konuda çalışma yapmasından memnuniyet duyacağını ve alınacak sonuçları değerlendireceklerini belirten Başkan Vefa Salman’a bisikletçiler PAB forması hediye ederek, bisiklet turlarına katılmaya davet etti.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.