PAZAR PARK ÖNÜNDEKİ TRAFİK SIKIŞIKLIĞI GİDERİLDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, geçtiğimiz aylarda Cengil Koçal Caddesi’nde oluşan trafik sıkışıklığından dolayı bir meclis kararı aldı. Cengiz Koçal Caddesi’nden Doğan Sokağa dönüşler alınan meclis kararı doğrultusunda kapatıldı.


Yayalar ve taşıtlar için yeni sinyalizasyon sistemi aktif hale getirildi. Cengiz Koçal Caddesi Pazar Park önünde özellikle pazarın kurulu olduğu günlerde oluşan trafik sıkışıklığı giderildi. Yaya ve engelli vatandaşlarımızın karşıdan karşıya geçişini kolaylaştırmak için sesli buton sistemi yaya geçidine entegre edildi.


Yayalar ve Sürücüler Pazar Park Önündeki Yaya Geçitlerini Yanlış Kullanıyor


Yalova Belediyesi yetkilileri oluşan trafik sıkışıklığının giderildiğini kaydederek, “Trafikteki sıkışıklığı gidermek adına Cengiz Koçal Caddesi’nden Doğa Sokağa dönüşleri alınan meclis kararı ile kapattık. Fakat yeni sinyalizasyon sistemi oluşturmamıza rağmen bazı yayaların sürücüleri zor durumda bıraktığını görüyoruz. Vatandaşlarımızdan sadece koyduğumuz ışık sistemine uymalarını istiyoruz. Çünkü trafik ışıklarının bulunduğu alanlarda yaya ve araç trafiği düzeni ışıkla sağlanmakta. Yayaların da ışık düzenine göre hareket etmeleri gerekmekte” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.