REGAİP KANDİLİNİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Regaip Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Başkan Salman; Regaip Kandilinin tüm İslam Âlemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesini temennisinde bulunarak şunları dile getirdi;

 

“Rahmet ve merhamet kapılarının açıldığı, manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı bir kandil gününe daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek üç ayların müjdeleyicisi olan Regaip, herhangi bir şeyi istemek, arzu duymak, meyletmek, bu emeller doğrultusunda çaba sarf etmek demektir. Manevi dünyamızda kandiller, bayramlar bizim müstesna günlerimizdir. Bu özel günler bizlere manevi duygularımızı daha fazla yaşama imkânı vermektedir. Bu müstesna günlerin dostluğun, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin, dayanışmanın ve paylaşmanın perçinlenmesine vesile olması en büyük arzumuz. Üç ayların müjdecisi bu mübarek günde ibadetimizi yaparken varsa kırgınlıklara mutlaka son vermeliyiz. Dinimizin sevgi ve hoşgörü dini olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkartmayalım.

 

Regaip Kandilinin hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, İslam coğrafyasında yaşanan savaşların son bulmasına, Dünyada mutlak barışın hakim olmasına vesile olması dileğiyle, başta değerli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam Âleminin kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.