SALMAN VE İNCE “YALANCININ MUMU 2 HAZİRANDA SÖNECEK”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

CHP Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Yalova CHP Belediye Başkan Adayı Vefa Salman ve partililer 2 Mayıs Cuma günü saat 11.00’de Yalova belediyesi önünde gündeme ilişkin basın açıklaması yaptılar.

 

“Koçal’ın büstünü yaptıracağım”

 

SALMAN-İLE-İNCE-YALANCININ-MUMU-2-HAZİRANDA-SÖNECEK-2

 

       1 Haziran’daki seçimi kazandıklarında, Yalova Belediyesi’nin önüne Koçal’ın büstünü yaptıracağını belirten Yalova CHP Belediye Başkan Adayı Vefa Salman, sözlerine şöyle devam etti;

 

“Yakup Koçal, belediyeyi çadır tiyatrosuna çevirdi. Bugünde bu tiyatro devam ediyor. Belediyeye gelerek, imar işlerinde görev yapan belediye personeli ile toplantı yaptı. Belediye meclis üyemiz bu durumu fotoğraflamak istedi ama kapıdaki görevli vatandaş içeri giremezsiniz diye tepki gösterdi. İşçi çıkartma konusuna, Ömer Aslan’da alet edildi. Bugünde Ömer Aslan’la görüştüm bu konularda doğru bilgi vermesini söyledim. Bana göre Ömer Aslan’ın seçime kadar vekalet etmesi 5393 sayılı kanuna göre de yasal değil. Burada tiyatro canlı oynandı. Karanfil evlerinin anahtarları toplandı. Ben kimseyi işten çıkarmadım, bunu hep söylüyorum. 2009 yılında asıl Yakup Koçal, 231 kişiyi işten çıkartmıştır. Yakup Koçal ve saz arkadaşları kul hakkı yemeye alışmışlar. Bu süreçte ben her şeyi Allah’a havale ettim. İnsanlar her şeyin farkında, kim haklı, kim haksız biliyorlar. Yalova’yı AK Parti’den ve Yakup Koçal’dan 2. kez kurtaracağım. Yakup Koçal’ın, Yalova’da siyasi hayatını silinecek. Koçal, benim partim için müzelik demiş. Yakup Koçal, müzelik olacak merak etmesin, ona da vefamı göstereceğim. Seçimi aldığımızda, Yalova Belediyesi’nin önüne Koçal’ın büstünü yaptıracağım” dedi.

 

Koçal, komik bir adam, zavallı benim gözümde”

 

SALMAN-İLE-İNCE-YALANCININ-MUMU-2-HAZİRANDA-SÖNECEK-4

 

Muharrem İnce, ‘’Yakup Koçal, komik bir adam. Bir zavallı benim gözümde… Tecrübeli bir siyasetçinin böyle bir duruma gelmesine, bazen üzülüyorum, bazen gülüyorum. Vefa Başkan ben işçi çıkarmadığını söyledi. Başkan yardımcısına talimat veren Vefa Salman, 80 kişinin 2 ay daha iş süresini uzattığını açıkladı. Koçal ise işten çıkartıldığını söyleyen kişileri yanına topluyor, onlardan medet buluyor, karalama kampanyası yapıyor. Daire müdürleriyle Koçal, toplantı yapıyor, ya sen kimsin, burası dağ başı mı? TCK’a göre bu konu hapis cezası gerektirir. Dalgamı geçiyorsun? Sayın Valimiz Esengül Civelek hanımı iki gün önce aradım. Kendisi, Ömer Aslan’ı aradı, toplantıyı kesti. Bu sabah tekrar aradım valiyi, valiysen görevini yap… Değilsen, bana yaptırma dedim. Ben partimin, belediye başkanımın hakkını korumak için buradayım… Eğer Vefa Salman, Demokratik Sol Parti’den aday olsaydı, haksızlığa uğrasaydı, yine hakkını arardım. Ben bu memleketin Milletvekiliyim. Adil olacak her şey. Bir insanın hırsı aklının önüne geçti mi, insan şaşırır. Ben ona seçime girmeden önce, doktora gitmesini tavsiye ediyorum, gidip tatile birkaç gün dinlensin’’.

 

 

‘Koçal’ın aklı fikri antin, kuntin… Hep alavere, dalavere’

 

       İnce, ‘’Koçal, yanlış yoldasın, kendini üzersin, bu hırsından vazgeç. Gel kutla Vefa’yı. Biz, sen belediye başkanı olduğunda gelip, seni tebrik ettik… 1 Haziran’daki seçimde bu sefer sana 5 bin fark atacağız. Koçal’ın aklı fikri antin, kuntin, hep alavere, dalavere. Arkadaşlarından bir kumpanya kurmuş, maaşlar geliyor, of ne ala memleket… Benim partimin içini karıştırmak istedin yıllarca. Koçal, AK Parti iktidar partisini bile perişan ettin. Türkiye’de %43- 44 oy almış bir partiyi Yalova’da rezil oldu. AK Parti il yönetimi istifa edeceğine, Koçal etmeliydi. Koçal’ı en iyisi PKK’nın içine gönderelim. Orayı da karıştırıp 2 günde dağıtsın’’ dedi.

 

Açıklamaların ardından Yalova Belediyesi önüne toplanan grup ile birlikte CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İNCE ve CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa SALMAN önderliğinde yürüyerek küçük bir Yalova turu attılar, Halkla konuştular daha sonrasında Vefa SALMAN’ın Cumhuriyet Cad.indeki ofisinine geçtiler.

 

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VE YALOVA MİLLETVEKİLİ MUHARREM İNCE VE CHP YALOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEFA SALMAN’IN KONUŞMALARINI TAMAMINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VE YALOVA MİLLETVEKİLİ MUHARREM İNCE VE CHP YALOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEFA SALMAN’IN YÜRÜYÜŞLERİNİN TAMAMINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Haber: Gamze Yüksel – Foto ve Video: Sezer Sevinçler

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.