SEÇİMDEN ÇOK SEÇİLENİN ÖNEMLİ OLDUĞU BİR ERKEN SEÇİM

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

24 Haziran ülke tarihinin beklide en önemli ve en anlamlı seçimi olacak. Aynı zamanda bir ilke de imza atılacak ilk kez Cumhurbaşkanlığı ile Milletvekilliği seçimleri aynı anda yapılacak. Hayırlısı olsun diyelim

Esas konu şu, yeni seçilecek Cumhurbaşkanının ve Vekillerinin kimler olacağıdır. Malum fetö belasının artçıları devam ediyor. Her an herkes bir birinden şüphe eder halde. Mevcut meclisle alakalı birçok söylenti birçok iddia.

Gerek iktidar partisi gerekse de diğer partiler adaylarını seçerken ince eleyip sık dokuyacaklar. En ufak bir şüphe en ufak bir bulgu bütünü etkileyeceğinden kimsenin şüphesi yok. Ayrıca derin soruşturmaların var olacağı bir seçim sonrası da bizi bekliyor. Eğer ilk turda seçim biter Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur ittifakı seçilirse o zaman ülkede ki hiçbir derin fetöcü nün kurtuluşu yok. Şu şartlarda bile hala kendini gizleyen kamufle eden binlerce üst düzey yetkili ve siyasi var, tüm bunlarda halkın içinde ki tutuklu orta sınıf fetöcülerin canını sıkmakta tabi doğal olarak da yakınlarının biraz da tepkisini çekmekte. Ancak suçlu suçludur, ya tam mücadele ya da tam teslimiyetçilik. Bu konunun ortası yok. Sayın Bahçeli’nin de hassasiyeti  göz önüne alındığında bu iş bu dönemde biter.

O yüzden diyoruz ki seçilecek olan yeni kadrolar çok önemli. Hem fetö bağlantısı hem de seçildikten sonra parti değişebilecek vekil aday adayları vekil adayı olmayacaktır. Parti yönetimlerinin zamanları az ama inanıyorum ki hiç biri bu konuda hata yapmayacaktır.

Bugün kulvar değiştiren vekillerin bir çoğu zaten niyetini önceden belli ettiği için renk değiştirmişti. Yeni dönemde aday olmayacaklarını bildiklerinden reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek yer değişmiş ve bir ihtimal gittiği yerden aday gösterilmeyi ummuştur.

Başta da söylediğim gibi seçimden çok seçileceklerin önemli olduğu bir seçimle karşı karşıyayız. Bununda ne kadar önemli olduğunu geçmişte gördük gelecekte göreceğimiz aşikârdır. Biliyoruz ki sağlam bir ekiple gelenler yeni dönemi şekillendirecektir. Eğer güçlü de olunursa fetönün siyasi ayağı hala bağlantılı olanlar için çökertilecektir. Küçük bir tahminde bulunmak gerekirse de yüzde 55 oranla Cumhur

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.