SİNEMA SANATÇISI GÜLSEN TUNCER AYÇAR, ALTINOVALILARLA SÖYLEŞİDE BULUŞTU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ne empoze ediliyorsa insanların onu uygular hale geldiğini söyleyen Gülsen Tuncer, “İnsanlara zorunlu olma duygusunu aşılıyor, dayatıyorlar. Belirledikleri modayı, yemeği, müziği yaşamın her alanındaki alışkanlıkları kendilerine göre belirliyorlar. Tüm bunları popüler kültür adı altında yapıyorlar” diye konuştu.

Popüler kültür ele alındı

Sinema Sanatçısı-Oyuncu Gülsen Tuncer Ayça, Altınova Belediyesi’nden 4. Uluslararası Resim Sergisi kapsamında Altınova’da söyleşiye katıldı. Vedat Akdamar’ın moderatörlüğünde yapılan söyleş Altınova Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İnsanlara, zorunda olma duygusu aşıladılar”

Popüler kültürün ele alındığı söyleşiye: Gülsen Tuncer Ayça’nın yönetmen eşi Engin Ayça, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Belediye Meclis üyeleri Fevzi Arıcı ve Hasan Karabacak, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdür Zeki Sitar, AK Parti Altınova İlçe Başkan Yardımcısı Metin Bülbül, AK Parti Altınova İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Günaydın, Altınova Kent Konseyi Başkanı Ali Yurt, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kime hizmet ettiğini görüyoruz”

Televizyonlarda reklamsız tek bir karenin olmadığını söyleyen Sinema Sanatçısı-Oyuncu Gülsen Tuncer Ayça, “İnsanları tüketimin kölesi haline getirmek için her şeyi yapıyorlar. En duygusal, en dramatik anda reklâm fışkırıyor. Amaç, halkı uyandırmak, gözünü açmak değildir. Gözü açılan insan itiraz eder, soru sorar. Bu, yönetimleri rahatsız eder. Tüketim sektörüne bağlı kanalların öncelikli amacı, geniş izleyiciyi kendisine bağımlı tutmasıdır. Evlilik programları, yemek programları en fazla izlenen yapımlar. Düzeyleri ortada. Bunlara baktığımız zaman neyin, kime hizmet ettiğini görüyoruz zaten” diye konuştu.

Çok özel hediyeler

Söyleşi sonunda Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Sinema Sanatçısı-Oyuncu Gülsen Tuncer Ayça ve yönetmen eşi Engin Ayça ile Moderatör Vedat Akdamar’a Altınova Belediyesi Doğa Pasaportu, Altınova Kivisi ve Altınova Belediyesi Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesinde elde edilen bitki çaylarından hediye etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.