SOLOTÜRK, KIBRIS GAZİSİ TORUN MİNİK ÇINAR İLE 10 YIL SONRASINA SÖZLEŞTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi organizasyonunda bulaşan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hava akrobasi ekibi SOLOTÜRK, Yalova’da yaşayan Kıbrıs Gazisi Yalçın Gez’in torunu 6 yaşındaki Çınar Yücel Bentürk’ün hayalleri için 10 yıl sonra buluşma sözü verdi.

Minik Çınar’ın en büyük hayali büyünce pilot olarak SOLOTÜRK ekibinde yer almak. Çınar’ın annesi Nilay Bentürk, “Yalova’da 2019 yılında yapılan SOLOTÜRK gösterisinde henüz oğlum 3 yaşındaydı. O günden bu yana kadar gösteri yapılan illere tek tek gittik. Oğlum tam bir SOLOTÜRK hayranı ve onları gördükçe pilot olma aşkı daha da oluşuyor. Şimdiden maketlerini kendi elleriyle yapıyor. İnşallah vatanımıza, milletimize hayırlı bir evlat olur. Allah bu ekibi başımızdan eksik etmesin.”

Kalbim Gurul Gurul Atıyor

SOLOTÜRK’ün gösterisi öncesi 6 yaşında kendi elleriyle maket yapan Bentürk, “Benim dedem Kıbrıs Gazisi. Bende gazi torunuyum. İlk evdeki uçağım budur. Evde fazlası da var. Parçaları bulmasına yardım ederek bu maketi babamla birlikte yaptım. SOLOTÜRK gösterisini izledikten sonra pilot olmaya karar verdim.”

10 Yıl Sonrasına Sözleştiler…

Akrobasi gösterisi öncesi vatandaşlar ile bir araya gelen SOLOTÜRK Komutanı Emre Mert ise minik Çınar ile sürpriz bir buluşmada bir araya geldi. Yapılan ikili diyalogda Mert, “Beslenmene ve sağlığına dikkat et. Annenin babanın sözünü dinle, derslerine güzelce çalış. Bu uçağın gerçeği bizde var ya. Biz uçağı sana verelim sen büyüyünce. 10 sene sonra seninle buluşalım” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.