SÜHEYL & BEHZAT UYGUR KARDEŞLER YALOVALILARI KAHKAHAYA BOĞDU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi Gelenekten Geleceğe İbrahim Müteferrika Kültür Sanat Sezonu birbirinden usta oyuncuları ağırlamaya devam ediyor.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, usta tiyatro oyuncuları Süheyl ve Behzat Uygur kardeşleri program öncesi Yalova Belediyesi’nde konuk etti. Yalova hakkında bilgiler veren Tutuk, oyunculara geleneksel yöntemlerle hazırlanan ‘Yalova Kağıdı’nı takdim etti.

Ardından Uygur kardeşler Yalova’da “Hey Gidi Günler” adlı şarkılı interaktif komedi oyununu sahnelediler. Raif Dinçkök Kültür Merkezi Özgecan Aslan Salonu’nda yapılan gösteri vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Oyunda; eski hikayeler günümüz sosyal medyası ile karşılaştırarak sahnelendi. Şarkılar eşliğinde interaktif şekilde sergilenen gösteri Yalova’da yaşayan vatandaşları kahkahaya boğdu. Gelen konukları da gösterinin bir parçası haline getiren Uygur kardeşler, vatandaşlara keyifli bir akşam yaşattılar.

Programa Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk eşi Gökşen Şahin Tutuk ile birlikte katıldı. Tutuk’a; İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Şahin, Ahmet Sarıduman ve Volkan Dadaloğlu da eşlik etti.

“Yalova Kültür Sanat Şehri Olacak”

Program sonunda izleyicilere hitap eden Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlere bu güzel program için teşekkür ediyorum. Şehrimize ve sezonumuza renk kattılar. İyi ki geldiniz. 2022-2023 yılını İbrahim Müteferrika adı ile kültür sanat sezonu ilan ettik. Bizim amacımız şehrimizi kültürüyle ve sanatıyla ön plana çıkarmak. Bunun için de büyük gayret gösteriyoruz. Katılımlarınız için herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Program bitiminde Başkan Vekili Tutuk ve protokol üyeleri toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.