SÜNNET ŞENLİĞİ, FESTİVAL TADINDA EĞLENCEYE SAHNE OLDU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan ‘Yalova Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni’nde çocuklar, eğlenceye doydu. Bu yıl, çocuk şenliği ile birlikte gerçekleştirilen sünnet şöleninde çocuklar gönüllerince eğlendi.


Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un, tüm çocukların doyasıya eğlenebilmeleri için ücretsiz olarak düzenlediği çocuk şenliği ile birlikte yapılan sünnet şenliğinde, erkekliğe ilk adımı atan 88 çocuk da festival tadındaki eğlenceye katıldı.


Otobüsün Şoförlüğünü Başkan Vekili Tutuk Yaptı


Yalova Belediye binası önünde 88 çocuk ile bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Tutuk, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından çocuklar, Yalova Belediyesi’ne ait üstü açık tur otobüsü ile şehir merkezinde yapılan konvoya katıldı. Otobüsün şoförlüğünü Başkan Vekili Tutuk yaptı. Çocuklar, mutluluklarını çevredeki insanlara el sallayarak gösterdiler.


Şenlikte Doyasıya Eğlendiler


Şehir turunun akabinde batı sahil bandı etkinlik alanına (Gazipaşa Caddesi) davul ve klarnet eşliğinde gelen çocuklar, ücretsiz olarak düzenlenen çocuk şenliğine katıldı. Çocuklar, 6 farklı şişme parkur, transformers robot, çocuk dans gösterileri, yüz boyama ve yarışma gibi etkinlikler ile doyasıya eğlendiler.


Başkan Vekili Tutuk, “88 Çocuğumuzun Mürüvvetini Yaşadık”


Konser öncesinde sahneye çıkarak konuşan Başkan Vekili Tutuk, “Geleneksel hale gelen sünnet şölenimizde çocuklarımız ile bir arada gelmekten dolayı çok mutluyum. Bu yıl 88 çocuğumuzun mürüvvetini yaşadık. İnşallah bundan sonraki yıllarda da mutluluğumuz artarak devam eder. Sünnet olan çocuklarımızı ve ailelerini kutluyorum. Bugün doyasıya eğlenen çocuklarımızın, inşallah damatlıklarını da görmek nasip olur” dedi.


Vatandaşlar Konsere Eşlik Etti


Çocuklar için eğlenceyle dolu geçen günün son etkinliğinde; engelli bireylerden oluşan, Utku Köşedar’ın Koro Şefliğini yaptığı Şifahane Konseri yapıldı. Konsere katılan vatandaşlar, hem koro hem de solo şekilde seslendirilen parçalara hep birlikte eşlik etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.