TAHSİN BECAN’NIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan 8 mart dünya kadınlar günü mesajı yayınladı.

 

Tahsin Becan mesajında; “Her 8 Mart’ta kadınlarımızın toplumsal yaşam haklarına, çalışma koşullarına, anneliğine, kadınlığına bir kez daha dikkat çekiliyor.

 

Millet olarak annelerimizden başlayarak hayatımızdaki bütün kadınlara verdiğimiz değerin asla azalmaması ve yükseltilmesi gerekir. Bunu hep birlikte başarmalıyız. Her zaman baş tacı ettiğimiz, toplumsal ve siyasal anlamda değer taşıyan sıfatlarla adlandırdığımız kadınların, tarihte olduğu gibi bugün de önemi açıktır. Bu önemi büyük bir özen ile değerlendirmeli, nüfusun yarısını oluşturan kadınlarımızın girişimci ruhunu her zaman desteklemeliyiz.

 

Bu bilinçle kurulan ve başarılı çalışmalarını sürdüren Kadın Girişimciler Kurullarımızın, ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politikalar belirlenmesi ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmesi amacına yönelik çabalarını takdirle izliyoruz.

 

Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, fırsat verildiğinde yaşamın her alanında başarıyla yer almasını bilen kadınlarımızın eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdiği 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.