TEMA VAKFI, DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE DOĞAYI ONARACAK NESİL İÇİN ÇAĞRI YAPIYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Dünya Çevre Günü’nde TEMA Vakfı, doğal varlıkları korumak ve sürdürülebilir bir gelecek sağlamak için “Doğayı Onaracak Nesil” olarak adlandırdığı neslin önemli sorumluluklarına dikkat çekiyor.

İklim krizi, erozyon, çölleşme, ormansızlaşma gibi küresel sorunlarla mücadelede, her bireyin ve toplumun tüm kesimlerinin sorumluluk alması gerektiğini vurguluyor.

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “Bizim toprağımız, bizim geleceğimiz. Biz doğayı onaracak nesiliz!” diyerek herkesi doğal varlıkları korumaya ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaya davet ediyor. Tahrip olmuş alanların %15’i onarılırsa, nesli tehlike altındaki türlerin %60’ı kurtulabilir.

Her bireyin yapacağı küçük eylemler, büyük değişimler yaratabilir. Çevresel farkındalığı artıracak geri dönüşüm, enerji tasarrufu ve sürdürülebilir ürünler tercih etmek gibi küçük adımlar, toplu halde atıldığında önemli etkiler yaratır. Gelecek nesillere yaşanabilir bir gezegen bırakabilmek adına hep birlikte doğayı onarmak için harekete geçmeliyiz ve doğaya olan yükü azaltmalıyız. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.