TEMA VAKFI ONURSAL BAŞKANI ALİ NİHAT GÖKYİĞİT HAYATINI KAYBETTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Toprak Dede lakabıyla anılan Hayrettin Karaca ile birlikte 11 Eylül 1992 tarihinde TEMA Vakfını kuran ve Yaprak Dede olarak anılan Ali Nihat Gökyiğit 97 yaşında hayatını kaybetti. 

TEMA Vakfının (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) kurucularından olan Ali Nihat Gökyiğit dün yaşamını yitirdi.

TEMA Vakfı, Ali Nihat Gökyiğit’in ölümüyle ilgili twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kurucu Onursal Başkanımız ve Yaprak Dedemiz Sayın Ali Nihat Gökyiğit’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Tüm ülkemizin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir’de yaptığı açıklamada Yaprak Dedeleri Ali Nihat Gökyiğit’in ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirerek 20 Ocak 2020 tarihinde 97 yaşında vefat eden ve geçtiğimiz Cuma günü Karaca Arboretumda büyük bir katılımla 3. Ölüm Yılını andıkları Toprak Dedeleri hayrettin Karaca’nın ardından yine 97 yaşında ve 25 Ocak 2023 tarihinde hayata gözlerini yuman Yaprak Dede Ali Nihat Gökyiğit’i kaybettiklerini, Vakıflarının öksüz kaldığını ve Hem Toprak Dedelerini hem de Yaprak Dedelerini unutmayacaklarını ve anılarını sonsuza kadar yaşatacaklarını ifade etti.

Ali Nihat Gökyiğit’in cenazesi bugün Fatih Camii’ndeki ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığında toprağa verilecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.