TEMA YALOVA 6 ŞUBAT DEPREM ŞEHİTLERİ ORMANINA FİDAN DİKTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 6 Şubatta meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşların anısını yaşatmak amacıyla 81 ilde oluşturulan “6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı”na fidan dikildi.


Yalova’da da Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Armutlu ilçesi Keçikaya mevkiinde belirlenen 6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı’na fidan dikim programı düzenlendi.


Programa Yalova Valisi Muammer Erol, Armutlu Kaymakamı Yusuf Melikşah Aydın, Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat, Yalova Orman İşletme Müdürü Murat Koçluk, Armutlu Orman Şefi Barış Kotanoğlu’nun yanı sıra, TEMA Vakfı İl Temsilcisi Arzu Demir, Tema Gönüllüleri olan Saffet Çam Ortaokulu Öğretmenleri ve Öğrencileri ile Yalova Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Temsilcileri katıldı.


İl Temsilcisi Arzu Demir programla ilgili yaptığı açıklamada “Ormancılık Gününde Fidanlarımızı Depremde Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımız İçin diktik.


6 Şubatta meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan Hatıra Ormanına Orman İşletme Müdürlüğümüzün organize ettiği fidan dikim etkinliğine TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak biz de gönüllülerimiz ve Öğrencilerimizle birlikte katıldık ve defne fidanlarımızı hep birlikte diktik. Depremde hayatını kaybeden Vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz.


Doğayla ve Elleri Toprakla buluşan öğrencilerimiz bu etkinlikten çok mutlu ayrıldılar. Bu etkinliğe katılan bireylere birer defne fidanı hediye edildi. Bu etkinlik için Başta Orman İşletme Müdürümüz sayın Murat Koçluk nezdinde emeği geçen Müdürlük çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.