TEMA’NIN GENÇ ELÇİLERİ, ‘BENİM BİR AĞACIM VAR’ PROJESİYLE DOĞAYI KEŞFEDİYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’nın Çiftlikköy ve Tavşanlı bölgelerinde, TEMA Vakfı’nın “Benim Bir Ağacım Var” projesi kapsamında, geleceğin çevreci nesilleri yeşilleniyor.

TEMA Vakfı Çiftlikköy İlçe Sorumlusu Necla Güner ve aktif gönüllü Hatice Tuğtekin’in öncülüğünde, Yalova Orman İşletme Müdürlüğü’nün sağladığı 500 defne fidanı, öğrencilere dağıtıldı. Bu etkinlikle, öğrencilerin doğa bilincini pekiştirmek ve onlara çevre koruma sorumluluğunu aşılamak hedefleniyor.

Projede, Çiftlikköy Gaziosmanpaşa İlkokulu 2. sınıf, Gazi Abdurrahman İlkokulu 3. sınıf, Şehit Bacerettin Özgür İlkokulu 3. sınıfı ve Tavşanlı Şehitlik İlkokulu 3. sınıf öğrencileri yer alıyor. Her bir öğrenci, kendi evinin bahçesine bir defne fidanı dikecek ve onun büyümesini, gelişimini yakından takip edecek. Bu süreçte, fidanın ağaca dönüşümü gözlemlenerek, doğanın ne kadar kıymetli ve korunması gerektiği vurgulanacak.

Çiftlikköy İlçe Sorumlusu Necla Güner, fidan desteği için Yalova Orman İşletme Müdürü Murat Koçluk’a teşekkürlerini iletti ve öğrencilerin bu projeye gösterdiği ilgi ve mutluluğu dile getirdi. “Benim Bir Ağacım Var” projesi, TEMA Vakfı’nın erozyonla mücadele ve doğal varlıkları koruma misyonunun bir parçası olarak, toplumda sürdürülebilir çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.