THOF İL YARIŞMASI YAPILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Kulüpler Arası İl Yarışması, 27 Mart 2022 Pazar günü 90. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

İlimizden yarışmaya Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Yalova TUFAG) ve Çınarcık Belediye GSK katıldı. Yarışmaya TUFAG, Geleneksel Düzenlemeli Dal’da katılırken Çınarcık Belediye GSK, Geleneksel Düzenlemesiz Dal’da katıldı.

Ekipler THOF Bölge Yarışması’na Gidecek

THOF Kulüpler Arası İl Yarışması’na katılan ekiplerimiz THOF Bölge Yarışması’na çıkmaya hak kazandılar. TUFAG, Geleneksel Düzenlemeli Dal’da sergilediği Fethiye Yöresi oyunları ile 88.66 puan alırken Çınarcık Belediye GSK, Trabzon Yöresi oyunları ile Geleneksel Düzenlemesiz Dal’da 76.66 puan aldılar. THOF Kulüpler Arası İl Yarışması’na katılan başka kulüp çıkmayınca, yarışmaya katılan ekiplerimiz bölgeye çıkmaya direkt hak kazandılar.

TUFAG, Finale Göz Kırptı

THOF Kulüpler Arası İl Yarışması’na Geleneksel Düzenlemeli Dal’da katılan TUFAG’ın performansı seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı. Yaptırılan yeni kostüm ve yeni müzik ile ilk kez seyircinin karşısına çıkan TUFAG, aldığı puan ve gösterdiği performans ile Türkiye Finali hedeflerine kilitlendiklerini ortaya koydu.

Başkan Altıparmak’tan Teşekkür

TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak, “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yalova İl Yarışması’nda Birinci olan ekibimizi can-ı gönülden kutluyorum. Kültürümüze, oyunlarımıza değer veren; bizden sonraki nesillere aktarılması için çaba sarf eden başta Mehmet Yönder hocamıza, sahneye çıkan 32 gönüldaşıma, sahne arkasında emek veren arkadaşlarıma, Yönetim Kuruluma ve eski başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.