TUFAG ÖZEL GECESİ, BU AKŞAM!

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Yalova TUFAG), bu akşam TUFAG Özel Gecesi ile Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

1984 yılından bu yana binlerce dansçı yetiştiren, ülke çapında düzenlenen yarışmalardan derecelerle ilimize dönen ve uluslararası yarışmalarda adından söz ettiren Yalova TUFAG, bu akşam düzenleyeceği TUFAG Özel Gecesi’yle Yalovalılarla buluşacak. Kurulduğu günden bu yana her yıl düzenlenen TUFAG Özel Gecesi, geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle düzenlenememişti. Koronavirüste yaşanan gerileme ve faaliyetlere izin verilmesiyle birlikte, yoğun bir yaz takvimi geçiren Yalova TUFAG, tüm dansçılarıyla bu önemli geceye hazırlandı.

Tüm dansçıların büyük özveri ve heyecanla çalıştıklarını dile getiren TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak, “Derneğimiz kurulma amacı olan Türk Halk Danslarını tanıtma ve araştırma görevleriyle birbirinden önemli dansçılarıyla da tarihinde ülke gündeminde yer almayı başarmıştır. İlk günden bu yana tüm heyecanımızla ve büyük bir tutkuyla Halk Danslarımızın daha geniş çevrelerce öğrenilmesi ve tüm dünyada tanınması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla her yıl Derneğimiz dansçılarıyla düzenlediğimiz TUFAG Özel Gecesi’ni ve bu yıl 30 Ağustos’ta açılışını yapacağımız 34. TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali kapsamında düzenleyeceğimiz 22. Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması’nı yapacağız. Bu yılda yasakların hafifletilmesi ile yoğun bir çalışma süreci geçirdik ve Genel Sanat Yönetmenliğini Mehmet Yönder’in yaptığı TUFAG Özel Gecemizi hazırladık. Tüm Yalova halkını bu akşam Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’na bekliyoruz.” dedi.

Yalova Halkı ile tekrar buluşacakları bu önemli gece için tüm hazırlıklarını tamamlayan dernek, Türk Halk Danslarının birbirinden güzel yörelerini sahneleyecek. TUFAG Özel Gecesi bu akşam Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda saat 21:00’de başlayacak. Halka açık olarak gerçekleştirilecek olan gösteriye girişler ise ücretsiz olacak.

TUFAG ÖZEL GECESİ, BU AKŞAM!” için 2 yorum

  1. tufag özel gecesi bu akşam diyor ama davetiye de 25 ağustos diye geçiyor. Ne zaman acaba?

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.