TUFAG’DAN ALTINOVA’DA MUHTEŞEM PERFORMANS

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG) tarafından 36’ıncısı düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali kapsamında Altınova’da muhteşem bir gösteri gerçekleştirildi.

TUFAG’ın bu yıl 36’ıncısını düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne katılan ülkelerin ekipleri, Altınova Belediyesi Hizmet Binası önündeki gösterileri büyük beğeni topladı.

Tam not aldılar

Bosna Hersek, Endonezya, Hırvatistan, Hindistan, Gürcistan, Karadağ, Kuzey Makedonya, Meksika ve Sırbistan’dan gelen halk dansları topluluklarının gösterileri nefes kesti. Altınovalılar tarafından büyük beğeni toplayan gösteriler tam not aldı.

“Dostlarımız ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz”

Türkiye ile 9 ülkeden gele ekiplerin bir araya gelmesinin önemine değinen Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Dost ve kardeş ülkelerin temsilcilerini ülkemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu organizasyonu gerçekleştiren TUFAG yönetimini kutluyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.