TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZLARI YALOVABELEDİYESPOR ALTYAPISINDA YETİŞİYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Sırrı Acar Güreş Eğitim Merkezi’nde sporcularla bir araya geldi.

7-15 yaş arası kız ve erkek gruplarından oluşan güreş takımını antrenmanında izleyen Başkan Tutuk, sporcuların talep ve önerilerini dinledi. Başkan Mustafa Tutuk, Yalovabelediyespor altyapısında yetişen sporcuların Türkiye’nin parlayan yıldızları olduklarını kaydetti.

2 Antrenörü Bünyemize Kazandırdık

Yalovabelediyesporda altyapıya önem verdiklerini vurgulayan Başkan Tutuk, “Yalovamızda spora ilgisi olan çocuklarımızın altyapıda yetişmelerini önemsiyoruz. Bu kapsamda güreş branşında Ali Kayalı hocamızla beraber 2 uzman hocamızı bünyemize kattık. Bunu yaparken amacımız çocuklarımızı spora teşvik etmek. Yalova Belediyesi olarak güreş branşında altyapıda değerli sporcular yetiştiriyoruz. Masa tenisinde olan başarıları herkes biliyor. Aynı zamanda da güreş branşımızda da dereceye girmiş çok sayıda sporcumuz var. Seneye olimpiyat senesi olarak şu an altyapıda ciddi girişimlerimiz oldu. Burada yetişen her bir sporcuyu milli takımımıza sporcu yapmak için gayret gösteriyoruz” dedi.

Hedefimiz Yalovalı Çocuklarımızı Milli Takıma Yetiştirmek

Ata sporumuz güreşe ilgisi olan çocukların Sırrı Acar Güreş Eğitim Merkezi’ne beklediği söyleyen Ali Kayalı ise, “Yalova’nın gençliği adına güzel girişimleri Başkan Mustafa Tutuk’la birlikte yapıyoruz. Altyapıya önem veriyoruz. Bilindiği üzere olimpiyatlarda en fazla madalya güreş dalında oluyor. Yalovalı genç sporcularımızın azmi bizleri oldukça mutlu ediyor. İnşallah milli takımımıza buradan birçok sporcu göndereceğiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.