TUTUK; “REGAİP KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak Yalovalı hemşerilerinin Regaip Kandilini kutladı.

İslam aleminde çok önemli yere sahip olan kandil gecelerinin ilki Regaip Kandilini perşembeyi, cumaya bağlayan mübarek bir gecede idrak edeceklerini belirten Tutuk, mesajına şöyle devam etti;

“Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu manevi iklimi fırsat bilerek, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının tahsis edilmesine, kardeşlik duygularımızı pekiştirerek daha da güçlendirilmesine gayret göstermeliyiz. Kalplerimizin manevi doyuma ulaştığı mübarek üç aylar, dünya işlerinin ağırlığından bunalan ruhlarımızı dinlendirmek, Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden faydalanabilmek için önemli fırsatlardır. Ülkemizde geçmişten günümüze kadar hep farklı duygularla kutladığımız üç aylar sevgisi tarihte olduğu gibi bugün de toplum hayatımıza olumlu anlamda yeni bir istikamet vermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Yalovalı hemşerilerimiz olmak üzere milletimizin ve islam alemin birliğine, beraberliğine, huzuruna, esenliğine, akan kanların ve gözyaşlarının dinmesine, dualarımızın, yakarışlarımızın kabulüne vesile olmasını temennisiyle Regaip Kandilinizi kutlar, tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederim”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.