TUTUK’TAN KENTSEL DÖNÜŞÜME DESTEK ÇAĞRISI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova’nın Hatay gibi aynı kaderi yaşamaması için yaptıkları kentsel dönüşüm hamlesine vatandaşların desteğini beklediklerini söyledi.

Enkazlar arasında Yalova’da vatandaşlara çağrıda bulunan Tutuk, “Aynı kaderi yaşamamak için gelin bu dönüşüme destek verin. Aradan geçen yıllar sonra 5 kata yine 5 katlı, 6 katlı binanın yerine yine 6 katlı bina yapılabilmesinin önünü açtık. Vatandaşlarımız duyarlı olsun. Kentsel dönüşüm için bize destek versin” dedi.

“AYNI ACILARI YAŞAMAMAK İÇİN GELİN ESKİ BİNALARI DÖNÜŞTÜRELİM”

Büyük yıkıma neden olan depremden herkesin ders çıkarması gerektiğini söyleyen Tutuk, “1999’dan önce yapılmış 5-6 katlı binalarımızın bir an önce kentsel dönüşüme girmesi gerekiyor çünkü onlar 98 deprem yönetmeliğinden önce yapılmış, hazır beton olmayan, radyan temeli olmayan binalar. Burada Hatay’da yüzde 99’u 1999’dan önce yapılmış eski binalar yıkılmış. Biz ilk defa 5 ve 6 katlı binaların kentsel dönüşüm için önünü açtık. Onun için vatandaşlarımız duyarlı olsun. Kentsel dönüşüm için bize destek versin. Vatandaşlarımız dönüşüm için adım atsınlar. Kendilerine bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. O nedenle buradan çağrıda bulunuyorum. Aynı acıları tekrar yaşamamak için gelin eski binaları dönüştürelim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.